Coraz bliżej podium

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w 20. kolejce ekstraligi wygrały na własnym stadionie z Olimpią Szczecin 2:0. Jeżeli pokonają Zagłębie Lubin i Mitech Żywiec, zakończą rundę zasadniczą na podium.
Po zwycięstwie w Bydgoszczy nad KKP, akademiczki chciały udowodnić, że po słabym początku rundy wiosennej wracają do formy z jesieni, kiedy były postrachem każdej drużyny w lidze. W dodatku chciały się zrewanżować za wstydliwą stratę punktów ze Szczecina, gdy w październiku zremisowały 2:2. Do realizacja zadania zabrakło pauzującej za żółte kartki Aleksandry Bosackiej, a funkcję kapitana w meczu z outsiderem przejęła Daria Antończyk.
Już na samym początku próbowała strzelać Sofia Gonzalez, jednak jej strzał został wybity. W 3 min., po dośrodkowaniu Katarzyny Brzeskiej z rzutu rożnego, w polu karnym główkowała Anna Rędzia, która dała wałbrzyszankom prowadzenie. Potem przewagę nadal utrzymywały gospodynie, ale przyjezdne agresywną grą zatrzymywały akcje rywalek. W 18 min. do sytuacji sam na sam z bramkarką doszła Julia Kowalczyk, ale pomocniczka AZS-u trafiła w zawodniczkę Olimpii. Dwanaście minut później Brzeska zagrała do Rędzi, która miała okazję na drugiego gola w spotkaniu, lecz jej uderzenie świetnie obroniła golkiperka gości. Pod koniec pierwszej połowy niespodziewanie zaczął padać śnieg, przez co gra obu zespołów straciła tempo oraz dokładność i do przerwy wałbrzyszanki prowadziły 1:0.
W przerwie trener Marcin Gryka dokonał jednej zmiany: Julię Kowalczyk zastąpiła Klaudia Miłek. W 61 min. z 30 m huknęła Katarzyna Konat, ale w ostatniej chwili futbolówkę wyciągnęła szczecińska bramkarka. Cztery minuty później, po centrze z rzutu wolnego Katarzyny Brzeskiej, Agata Sobkowicz z 10 m uderzyła w samo okienko bramki gości i było 2:0. W 76 i 79 min. Sobkowicz dochodziła do sytuacji sam na sam z bramkarką Olimpii, jednak jej strzały dwukrotnie mijały słupek. W końcówce okazje miały jeszcze Anna Rędzia i Klaudia Miłek, ale nie trafiły do siatki i mecz zakończył się wynikiem 2:0.
W następnej kolejce wałbrzyszanki zagrają w Lubinie z Zagłębiem. Mecz odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia o godz. 11:00.

AZS PWSZ Wałbrzych – Olimpia Szczecin 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Rędzia (3), 2:0 Sobkowicz (65). Żółte kartki: Kowalczyk, Sobkowicz oraz Miłek. Widzów: 100.
AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz, Mesjasz, Konat, Botor – Brzeska (73 D. Pluta), Jędras, Gonzalez, Rędzia – Kowalczyk (46 Miłek), Sobkowicz.