https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bieg jak malowany

Górski Półmaraton z Flagą na Trójgarbie zachęca sportowców wyjątkową trasą Gór Wałbrzyskich. 2 maja uczestnicy biegu zmierzą się z prawie 22-kilometrowym, technicznie wymagającym odcinkiem. Oprócz licznych stromych podbiegów i zbiegów, na wszystkich czeka niezwykły doping – malownicza panorama Karkonoszy, Wałbrzycha oraz Witkowa Śląskiego i Jaczkowa.
 
Biegi górskie cieszą się coraz większą popularnością. Biegacze z chęcią zamieniają betonowe trasy wśród blokowisk i miejskiego zgiełku, na szutrowe ścieżki. Sportowcy przyznają, że bajkowe krajobrazy odwracają uwagę od zmęczenia, a także doskonale mobilizują do pokonywania kolejnych kilometrów.
Z roku na rok, w ogólnopolskich kalendarzach biegowych, pojawia się coraz więcej górskich imprez. Wiele z nich odbywa się właśnie w regionie wałbrzyskim, który słynie z doskonale przygotowanych tras w malowniczych sceneriach.
Najnowszą inicjatywą biegową Gór Wałbrzyskich jest Górski Półmaraton z Flagą na Trójgarbie. Jego trasa przebiega przez tereny dwóch gmin – Czarnego Boru i Starych Bogaczowic.
– Uczestnicy mają do pokonania prawie 22 – kilometrowy odcinek, prowadzący przez szczyt Trójgarbu. Na trasie znajduje się łącznie 501 metrów podbiegów z maksymalnym nachyleniem 15 procent. Najbardziej stromy zbieg ma jednak ponad 27 procent! Półmaraton odbędzie się na kamienistej i suchej drodze, asfalt znajduje się jedynie na odcinku 1500 metrów – wylicza walory trasy Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.
Doceniając wysiłek wszystkich uczestników biegu, organizatorzy nagrodzą nie tylko najlepszych. Każdy sportowiec otrzyma medal, profesjonalną koszulkę, karafkę na wodę oraz opaskę odblaskową. Po biegu odbędzie się także losowanie atrakcyjnych nagród, których fundatorami są: parlamentarzyści z naszego regionu, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, City Fit Wałbrzych, Aqua-Zdrój, Wodociągi Wałbrzych, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Zamek Książ sp. z o.o., Sanatoria Dolnośląskie, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, Kruk S.A., Aktiw, Reklamy LOGO, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Wałbrzych i Tauron.
Jeśli ktoś zamierza wziąć udział w biegu, warto pospieszyć się ze zgłoszeniem. Opłata startowa do 15 kwietnia wynosi tylko 25 złotych. W terminie 16 – 30 kwietnia opłata za udział w biegu wynosi 50 złotych, a w dzień przed i w dniu zawodów 100 złotych.
(RED)
widok z trojgarbu
Górski Półmaraton z Flagą na Trójgarbie zachęca biegaczy malowniczą i wymagającą trasą w Górach Wałbrzyskich.

REKLAMA

Kliknij tutaj