https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Powalczą o puchar

Piłkarze Górnika Wałbrzych w finale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych zagrają w Dzierżoniowie z Lechią. Mecz odbędzie się w środę, 20 kwietnia o godz. 17:00.
final pucharu polski dzierzoniow
Oba zespoły spotkały się już 2-krotnie w tym sezonie: w sierpniu ubiegłego roku wałbrzyszanie wygrali na własnym stadionie 1:0 (po trafieniu Michała Oświęcimki), a w marcu wygrali w Dzierżoniowie 2:1 (po golach Damiana Migalskiego i Dominika Radziemskiego). Biało-niebiescy dostali się do finału, pokonując w półfinale w Świdnicy Polonię-Stal 2:0 (po bramkach Mateusza Krawca i Jana Rytki). Wcześniej pokonali Sudety Dziećmorowice, Zdrój Jedlina-Zdrój i Victorię Świebodzice. W środowym finale trener Robert Bubnowicz nie będzie mógł skorzystać mi.in. z kontuzjowanego Kamila Jarosińskiego oraz Michała Oświęcimki.
Lechia w ostatnim meczu III ligi dolnośląsko-lubuskiej pauzowała za sprawą wycofania się z rozgrywek KP Brzeg Dolny, dzięki czemu otrzymała punkty walkowerem. Ostatni mecz dzierżoniowianie zagrali w Ząbkowicach Śląskich z Orłem w półfinale okręgowego Pucharu Polski, gdzie wygrali 2:0 po golach Patryka Klimali i Damiana Niedojada i mogli cieszyć się z awansu do finału.
 
Finały w dolnośląskich okręgach:
Lechia Dzierżoniów – Górnik Wałbrzych (środa, 20 kwietnia, godz. 17:00)
Lotnik Jeżów Sudecki – Karkonosze Jelenia Góra
KS Polkowice – Miedź II Legnica
Śląsk II Wrocław – Ślęza Wrocław
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj