https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przeciw cyberprzemocy

W Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu zorganizowano konferencję poświęconą zjawisku cyberprzemocy.
cyberprzemoc
 
 
 
 
 
Dziś dostęp do internetu jest niczym nieograniczony, a zjawisko cyberprzemocy jest coraz bardziej powszechne. Problem ten dotyka zwłaszcza dzieci i młodzież, stąd ta konferencja. Pomysłodawcą spotkania w tematyce „Lepszy internet zależy od ciebie” jest Regina Marciniak – dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, która zaobserwowała problem podczas swojej pracy, w swoich bezpośrednich kontaktach z dziećmi w różnym wieku.
Starosta wałbrzyski Jacek Cichura i wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski przywitali licznie zgromadzonych prelegentów i gości. Gościem specjalnym był Dawid Buławski – psycholog, specjalista do spraw komunikacji społecznej, jak również trener asertywności. Poruszył on tematykę pracy z filmem jako profilaktyki cyberprzemocy.
–  Internet jest jak broń, którą jeśli znajdziemy na ulicy przekażemy policji. Jednak są osoby, które będą próbowały z niej strzelać – zaznaczył Dawid Buławski. – Młodzi ludzie dokonują cyberprzemocy często nieświadomie stąd tak ważna jest profilaktyka, nauka, informacja, ostrzeganie, by móc zapobiegać tragicznym skutkom jej stosowania.
Konferencja wyprzedziła tematyką rządowy program „Bezpieczna Plus”, którego celem jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa uczniów, dzieci nie tylko w szkole, ale i poza nią.
 
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

REKLAMA

Kliknij tutaj