https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ćwierćfinał z Kotwicą

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych zagrają w Kołobrzegu z Kotwicą w pierwszym meczu III rundy fazy play-off o awans do I ligi. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 kwietnia o godz. 18:00.
SONY DSC
Wałbrzyszanie, aby znaleźć się w najlepszej ósemce II ligi, pokonali po drodze WKK Wrocław (68:63, 87:57) oraz MCKiS Jaworzno (73:63, 70:60). Jednak gra biało-niebieskich wyglądała różnie, a szczególnie w spotkaniu w Jaworznie, kiedy to w III kwarcie przegrywali i wydawało się, że będzie potrzebny trzeci mecz. Ostatecznie Górnik zakończył rywalizację w dwóch meczach.
Kołobrzeżanie w rundzie zasadniczej wygrali grupę A, tylko raz przegrywając w tej fazie. Aby dostać się do ćwierćfinału musieli wygrać w pierwszej rundzie z Obrą Kościan (84:56, 92:67). Za to w II rundzie nie było już tak łatwo, gdyż w rywalizacji z Gimbasketsem Przemyśl potrzeba było 3 spotkań do wyłonienia zwycięzcy. Ostatecznie Kotwica awansowała – w pierwszym meczu we własnej hali wygrała 75:68, na Podkarpaciu przegrała 84:90, a w kolejnym meczu u siebie rozgromiła rywali aż 86:42. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy muszą zwrócić uwagę na Grzegorza Arabasa, Marko Djuricia oraz Pawła Kowalczuka, którzy mają przeszłość w ekstraklasie i są doświadczonymi zawodnikami w kołobrzeskim zespole. Jednak najważniejszą postacią jest Łukasz Wichniarz, który w sezonie 2007/08 reprezentował barwy Górnika Wałbrzych. Wówczas pod wodzą Radosława Czerniaka utrzymał się w elicie i jako ostatni zawodnik biało-niebieskich bezpośrednio został powołany do reprezentacji Polski.
 
Zestaw par ćwierćfinału fazy play-off:
Kotwica Kołobrzeg – Górnik Trans.eu Wałbrzych (sobota, 16 kwietnia, godz. 18:00)
AGH Kraków – AZS UMCS Lublin
Księżak Łowicz – Asseco II Gdynia
Jamalex Polonia Leszno – Polonia Bytom
Radosław Radczak

REKLAMA

Click Here