https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Biegiem na Trójgarb

Kalendarz tegorocznych imprez biegowych wzbogacił Górski Półmaraton z Flagą na Trójgarbie. 2 maja uczestnicy przebiegną prawie 22 kilometry malowniczej trasy Gór Wałbrzyskich. Organizatorzy imprezy: Gmina Stare Bogaczowice i Gmina Czarny Bór, wspólnie ze sponsorami i partnerami zadbali, aby półmaraton na długo pozostał w pamięci biegaczy.
 plakat poimaraton bogaczowice
Udział w majowym półmaratonie może wziąć każdy, kto ukończył 18 lat. 16-sto i 17-sto latkowie potrzebują pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.
– Warto zapisywać się na bieg już teraz, nie tylko ze względu na ograniczoną ilość miejsc, ale także na wysokość opłaty startowej, która do dnia 15 kwietnia wynosi tylko 25 złotych. W terminie 16 – 30 kwietnia start kosztuje 50 złotych, a w dzień przed i w dniu zawodów 100 złotychmówi Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.
Wszystkie informacje na temat zgłoszeń znajdują się na stronach internetowych organizatorów: www.starebogaczowice.ug.gov.pl, www.czarny-bor.pl, online.datasport.pl.
– Trasa biegu jest wyjątkowo malownicza. Przebiega przez tereny dwóch gmin: Czarnego Boru i Starych Bogaczowic. Uczestnicy wystartują o godzinie 12:00 ze Stadionu w Starych Bogaczowicach, skąd w 4 godziny będą musieli przebiec prawie 22 kilometrowy odcinek prowadzący przez szczyt Trójgarbu. Na trasie znajdują się punkty widokowe, z których można podziwiać panoramę Karkonoszy, Wałbrzycha, czy też Witkowa i Jaczkowa. Jedną z atrakcji dla biegaczy może być spotkanie z żyjącymi w tych lasach muflonami –  mówi Adam Górecki, wójt Gminy Czarny Bór.
Organizatorzy zapewniają dwa punkty bufetowe, a na mecie każdy z zawodników otrzyma ciepły posiłek. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają medal, koszulkę oraz liczne gadżety od partnerów Półmaratonu. Szanse na nagrody będą mieli nie tylko zwycięzcy. Organizatorzy wraz ze sponsorami przygotowali losowanie, w którym udział wezmą wszyscy biegacze. Partnerem sportowym przedsięwzięcia jest Decathlon, a sponsorami nagród są: parlamentarzyści z naszego regionu, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, City Fit Wałbrzych, Aqua-Zdrój, Wodociągi Wałbrzych, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Zamek Książ, Sanatoria Dolnośląskie, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, Kruk, Aktiw, Reklamy LOGO, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Wałbrzych i Tauron.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj