https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mocny prolog

Góry Suche były terenem zmagań zawodników I Biegu Koliby Łomnickiej. Ideą biegu o charakterze koleżeńskim była promocja części trasy ultramaratonu górskiego Waligóra Run Cross Głuszyca, który odbędzie się za 5 miesięcy – 10 września 2016 r.
 prolog wrc gluszyca
Na starcie w pobliżu restauracji Koliba Łomnicka powitał zawodników i kibiców burmistrz Głuszycy Roman Głód, który tym razem wcielił się w rolę nie tylko gospodarza gminy, lecz także komentatora sportowego wydarzenia.
Na starcie stanęło ponad 130 zawodników, mających do pokonania dystans 15,5 km z przewyższeniami +619/-583 m.  Trasa biegu nie należała do łatwych. Nagrodą za trud i zmęczenie biegnących była możliwość podziwiania piękna górskich krajobrazów. Zawodnicy z Łomnicy, przez Radosną i Ruprechticki Szpiczak biegli wzdłuż szlaku granicznego do byłych kamieniołomów w Głuszycy Górnej i zmierzali do mety przy wyciągu narciarskim w Łomicy. Trasa w większości prowadziła przez las, który prezentował się w barwach czterech pór roku. Można było napotkać jeszcze jesienne liście, resztki śniegu i lodu, wiosenne przebiśniegi i poczuć ciepło letnich promieni słońca.
Na mecie przy Kolibie Łomnickiej pierwszy zameldował się Kamil Makoś z Bolesławca z czasem 1:14:00, drugi był Bartłomiej Wojsław z Białej – GLKS Marcinowice, trzeci Piotr Holly ze Sport Fuel. Najlepszymi paniami okazały się Lidia Niekraś z Kłodzka – I miejsce, Paulina Szarzyńska z Wałbrzycha – Sudeckie Wycieczki Biegowe – II miejsce, Justyna Pomarańska z Karpacza – GO4 LIFE – III miejsce.
Aby umilić czas oczekującym na zawodników, dla dzieci i młodzieży zorganizowano minibiegi oraz konkurencje sprawnościowe, w których wzięło udział ok. 100 młodych sportowców.
Organizatorzy I Biegu Koliby Łomnickiej, czyli miłośnicy biegów górskich i biegacze zaangażowani w promocję WRC Głuszyca z Andrzejem Koliszem, Ewą Sobieraj i Sławkiem Szarafinem na czele przy silnym wsparciu Gminy Głuszyca i restauracji Koliba Łomnicka serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom za nieocenioną pomoc w czasie przeprowadzenia imprezy.
– Dziękujemy głuszyckim rowerzystom za prowadzenie biegaczy po górskim szlaku – Robertowi Rutkowskiemu, Bogdanowi Borowcowi, Piotrowi Flisowi, Marcinowi Fesykowi,  osobom odpowiedzialnym za pomiar czasów biegaczy – Ani Rutkowskiej, Danucie Fijałkowskiej-Błaszkiewicz, Tomaszowi Błaszkiewiczowi, Adamowi Rekowskiemu, Jakubowi Rekowskiem oraz Markowi Henczce.  Szczególne podziękowania dla Magdaleny Kandefer ze Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy, dla Centrum Medycznego „Solaris“ w Głuszycy, dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej i dla głuszyckich radnych: Krzysztofa Drzygały, Marty Wróblewskiej, Mirosława Żołopy, Krzysztofa Krzymińskiego. Serdecznie dziękujemy za upominki dla uczestników imprezy, przepyszne ciasta i silne wsparcie organizacyjne dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i rodzicom ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 oraz Gimnzjum Publicznego w Głuszycy. Dziękujemy Aleksandrze Mil, Karolinie Kocur, Anecie Musik, Joannie Grabce, Małgorzacie Martynodze, Joannie Wielgus, Elżbiecie Zglejszewskiej, Ewelinie Pawłowskiej, Magdalenie Surmaczyńskiej, Sławomirowi Wróblewskiemu, Jackowi Kędzierskiemu z żoną i grupą siłaczy z UKS GIM Głuszyca. Dziękujemy Grzegorzowi Bachmatiukowi i Krzysztofowi Bucholcowi z CK-MBP w Głuszycy oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Głuszycy. Szczególne podziękowania dla sponsorów biegu – Katarzyny Pepery z Głuszycy, Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz firmy Stoor, współorganizatora biegu „Ledwie Dycha“ 1 maja 2016 r. w Jeżowie Sudeckim. Do zobaczenia 10 września 2016 r. na Waligóra Run Cross Głuszyca! – dodają organizatorzy biegu.
Klasyfikacja  końcowa zawodników dostępna na stronie
http://www.waligoraruncross.com/files/BKL.pdf.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj