https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zadanie dla rady dzielnicy

dzikie wysypisko
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W numerze 10 Tygodnika DB 2010 z 10 marca 206 r. opublikowaliśmy materiał na temat społecznikowskiej działalności Pawła Domżała z wałbrzyskiego Podzamcza, polegającej na ujawnianiu dzikich wysypisk śmieci. Z nadejściem wiosny, dowody szkodliwej niefrasobliwości i braku poczucia estetyki niektórych mieszkańców, szczególnie rażą i domagają się interwencji odpowiednich służb.
– Śmieci mają fatalny wpływ na środowisko i estetykę osiedli, dewastują je. Jestem społecznikiem i chciałbym, aby mieszkańcy ich dbali o czystość i otoczenie, w którym żyją, szanowali czyjąś pracę i włożone w nią pieniądze. Często też obserwuję, jak kierowcy parkują na trawnikach, niszcząc je, a przecież terenów zielonych nie mamy w nadmiarze. Nie oczekuję za moje działania żadnego wynagrodzenia, nie robię tego dla politycznej kariery, chcę tylko zapobiec dewastacji otoczenia, bo kiedyś utoniemy w śmieciach. Nie bądźmy obojętni, reagujmy na każdy przejaw bałaganiarstwa. Dużo wysypisk powstaje na terenach prywatnych i trudno dotrzeć do ich właścicieli. Idzie wiosna, niech to będzie czas, kiedy powinniśmy cieszyć się pięknem przyrody, a nie oglądać ponure śmietniska i wszechobecny brud. Zadbajmy więc o miejsca, w których żyjemy – apeluje Paweł Domżał.
Obok zamieszczamy jedno z wielu zdjęć Pawła Domżała, dokumentujących istnienie nielegalnych śmietników. Zapobieganie ich powstawaniu, m.in. poprzez działalność informacyjno-edukacyjną wśród mieszkańców największego wałbrzyskiego osiedla, włączyła do swojej pracy Rada Wspólnoty Samorządowej Podzamcze.
(BAS)
 

REKLAMA

Kliknij tutaj