https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wysoki poziom bezpieczeństwa

– Byłem pod wrażeniem tej akcji i jej sprawnego przeprowadzenia – powiedział Krzysztof Szyszka, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu po ćwiczeniach, które w ubiegłym tygodniu straż pożarna przeprowadziła w Dolnośląskim Ośrodku Opieki Międzypokoleniowej Biały Orzeł w Sokołowsku.
 
– Takie ćwiczenia odbywamy kilka razy w roku, ale po raz pierwszy nasze jednostki trenowały w Białym Orle w Sokołowsku. Jest to z naszego punktu widzenia bardzo ciekawy obiekt, który w ubiegłym roku został oddany do użytku po gruntownym remoncie. Jest on bardzo dobrze zabezpieczony. Bardzo dobrze są zabezpieczone drogi komunikacyjne przez wentylację mechaniczną, a nie grawitacyjną. Założenie było takie, że ogień pojawia się na ostatniej kondygnacji użytkowej tego budynku. Mężczyzna palił papierosa i z nim zasnął, z czym w naszych okolicach mamy dość często do czynienia… Przez strop ogień przedostał się na dach i zajął powierzchnię około 100 metrów kwadratowych. Osobę, która zasnęła z papierosem trzeba było ewakuować. Przy tej okazji władze spółki także przeprowadziły ćwiczebną ewakuację, co muszą robić co dwa lata. Byłem pod wrażeniem tej akcji i jej sprawnego przeprowadzenia, bo jest to trudne w budynku, w którym przebywa wiele osób, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się. Ćwiczenia się udały. Na miejscu było osiem jednostek straży pożarnej, drabina, podnośnik hydrauliczny, samochód operacyjny oraz samochody z OSP w Sokołowsku i Mieroszowie – Krzysztof Szyszka, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.
Dzięki ćwiczeniom podopieczni ośrodka Biały Orzeł mają pewność, że w obiekcie jest bezpiecznie.
– Ćwiczenia wykazały, że budynek Dolnośląskiego Ośrodka Opieki Międzypokoleniowej Biały Orzeł w Sokołowsku spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a personel doskonale radzi sobie w sytuacji zagrożenia. Warto zaznaczyć, że Biały Orzeł, jako jedyny w powiecie wałbrzyskim, posiada system oddymiania poziomych dróg komunikacji, który podczas ćwiczeń spisał się znakomicie – podkreśla Barbara Grzegorczyk, prezes spółki Sanatoria Dolnośląskie, która jest właścicielem Białego Orła.
(RED)
 podnosnik strazacki bialy orzel sokolowsko
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ćwiczenia pokazały, że Biały Orzeł w Sokołowsku spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a personel doskonale radzi sobie w sytuacji zagrożenia.

REKLAMA

Kliknij tutaj