Ściany im nie pomogły

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych nie zagrają w finałach Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20. W rozegranym w Wałbrzychu turnieju półfinałowym gospodarze pokonali tylko Ochotę Warszawa, a przegrali mecze z drużynami Trefla Sopot i Basketu Poznań, które awansowały do turnieju finałowego.
Po porażce w meczu otwarcia z faworyzowanym Treflem, Górnik nie mógł sobie pozwolić na kolejną porażkę. Po ciężkim boju w sobotę wałbrzyszanie pokonali Ochotę i o awansie miał zadecydować ostatni mecz z Basketem Poznań.
– W połowie drugiej kwarty, po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziego, z boiska został wyrzucony Damian Durski. Z powodu pięciu przewinień meczu nie dokończyli: Marcin Jeziorowski, Maciej Krzyminski i Łukasz Kołaczyński – podkreślają działacze Górnika. Gospodarze przegrali z poznaniakami 54:86.