https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przejdą Morze?

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych zagrają we własnej hali z Espadonem Morze Szczecin. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 14 lutego, o godz. 17:00.
SONY DSC
Wałbrzyszanie zajmują obecnie 11. lokatę w tabeli I ligi z dorobkiem 21 punktów po 19 kolejkach. W przypadku zwycięstwa nad szczecińską ekipą, drużyna Krzysztofa Janczaka może awansować o jedną pozycję, jeżeli wygra 3:0 lub 3:1, gdyż dziesiąty Camper Wyszków przegrał już w obecnej serii gier 0:3 w Spale z SMS PZPS. W poprzedniej kolejce drużyna Victorii PWSZ wygrała w Ostrołęce z Energą Omis i był to pierwszy (!) komplet punktów wywieziony z obcego obiektu. Dzięki dużo lepszej grze w 2016 roku zawodnicy klubu z Wałbrzycha coraz głośniej mówią o jeszcze większej determinacji w walce o awans do pierwszej ósemki, co pozwoli om zagrać w fazie play–off, a nawet o obronę tytułu mistrza I ligi.
Szczecinianie po 19 rywalizacjach zajmują 4. miejsce w tabeli zaplecza Plus Ligi z 39 oczkami na koncie. Mają tylko punkt straty do trzeciego klubu ze Spały oraz 2 oczka mniej od lidera – GKS–u Katowice oraz wicelidera Ślepska Suwałki. W poprzedniej serii gier wygrali walkowerem z Hutnikiem Kraków 3:0, a w ostatnim rozegranym meczu Espadon przegrał w Katowicach z GKS–em 1:3. Ostatni raz wygrał po rozegranej rywalizacji w 17. kolejce, kiedy pokonali na własnym parkiecie AGK Kraków 3:1.
W poprzedniej potyczce między Victorią PWSZ a Espadonem w Szczecinie to drużyna z Pomorza wygrała 3:1, mimo że wałbrzyszanie wygrali pierwszego seta 25:19. Warto przypomnieć, że szczecinianie po tym meczu objęli pozycję lidera, ale na razie są poza podium. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, bo warto jeszcze przypomnieć, że w poprzednim sezonie to Victoria wygrała po tie–breaku w hali kompleksu Aqua–Zdrój.
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj