https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sokół na horyzoncie

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w 18. kolejce grupy D II ligi zagrają we własnej hali z Sokołem Międzychód. Mecz odbędzie się w sobotę, 6 lutego o godz. 17:00.
SONY DSC
Wałbrzyszanie w ostatniej serii gier osiągnęli najwyższe zwycięstwo w tym sezonie – pokonali w Gnieźnie miejscowy MKK Sklep Polski aż 101:62, pogrążając rywali, którzy jeszcze nie wygrali w tym sezonie. Było to bardzo ważne spotkanie, gdyż wcześniej „biało-niebiescy” przegrali niespodziewanie w Oleśnicy z KK 71:73 i efektowne zwycięstwo w pierwszej stolicy Polski miało za zadanie zatrzeć złe wrażenie po niemiłej niespodziance. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy nadal są wiceliderami swojej grupy, mają 31 punktów na koncie i 5 oczek straty do lidera. Jednak zajmująca 1. miejsce Polonia Leszno ma rozegrany mecz awansem z Gimbasketem Wrocław i strata drużyny z Wałbrzycha może zostać zmniejszona do 3 punktów.
Sokół zajmuje 4. lokatę z dorobkiem 29 punktów. W 17. kolejce wygrał we własnej hali z Muszkieterami Nowa Sól 73:50. Jednak zespół rezerw Stelmetu Zielona Góra był poważnie osłabiony po ćwierćfinale mistrzostw Polski U-20 oraz zabrakło m.in. Kamila Zywerta oraz Marcela Ponitki, którzy są w pierwszej drużynie mistrza Polski. W ekipie z Międzychodu warto zwrócić uwagę na Marcina Chodkiewicza (syn byłego trenera Górnika – Grzegorza), który ma najlepsze statystyki pod względem skuteczności w rzutach (15,3 pkt. na mecz) oraz zbiórek (8,4 na mecz). Trzeba też uważać na byłego reprezentanta Polski Jarosława Kalinowskiego, który nie ma tak dobrych wyników, ale jest bardzo pożyteczny dla zespołu i potrafi w najmniej spodziewanym momencie odmienić losy spotkania. W poprzedniej rywalizacji obu zespołów w Międzychodzie Górnik Trans.eu wygrał po bardzo zaciętej potyczce 78:73, a głównymi architektami sukcesu wałbrzyszan byli Rafał Glapiński (23 pkt., 3 zbiórki, 5 asyst) oraz Rafał Niesobski (19 pkt., 4 zb.).
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj