https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Skazani na sukces

Coraz więcej uczniów z Wałbrzycha, Szczawna Zdroju i Świebodzic uczy się w Zespole Szkół w Starych Bogaczowicach. Skąd to zainteresowanie tą placówką? – W naszej nowoczesnej szkole oferujemy naukę w komfortowych warunkach i całą gamę zajęć pozalekcyjnych. Jest bezpiecznie i panuje bardzo dobra atmosfera – wylicza dyrektor Adrian Furmaniak.
SONY DSC
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pod koniec listopada 2015 r. w Starych Bogaczowicach hucznie obchodzono jubileusz 70-lecia uruchomienia pierwszej polskiej szkoły po II wojnie światowej.
– Zawsze w naszej szkole panowała dobra atmosfera – podkreślali zgodnie uczestnicy jubileuszowych obchodów. To samo mówią obecni uczniowie.
Zespół Szkół w Starych Bogaczowicach to szkoła podstawowa i gimnazjum. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli jest nowoczesny budynek, w skład którego wchodzi wielofunkcyjna hala z siłownią, które poza godzinami lekcyjnymi są ogólnodostępne. Jest także mała sala gimnastyczna oraz – oddane do użytku w ubiegłym roku – boisko wielofunkcyjne, a przyszłym roku szkolnym ma powstać boisko typu „orlik”.
– Mając taką bazę, w przyszłym roku szkolnym chcemy utworzyć klasę usportowioną o profilu piłki nożnej i piłki siatkowej, a w najbliższej przyszłości planowana jest budowa przy szkole kompleksu lekkoatletycznego z bieżnią oraz stanowiskami do rzutu dyskiem i pchnięcia kulą. W szkole działa Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Lider Stare Bogaczowice, którego zawodnicy od lat odnoszą sukcesy w kolarstwie górskim. Prowadzimy także zajęcia dodatkowe ze strzelectwa, lekkoatletyki, czy nauki pływania – wylicza dyrektor Adrian Furmaniak.
Szkoła ma bogato wyposażone klasy do nauki języków, biologii, chemii i fizyki oraz dwie pracownie komputerowe. Ma także pracownię do zajęć technicznych oraz do zajęć kulinarnych, dzięki czemu oferuje naukę zajęć gotowania.
– Uczniów spoza naszej gminy przyciąga przede wszystkim dobry poziom nauczania. Wyniki egzaminów gimnazjalnych pokazują, że nasza szkoła plasuje się powyżej średniej wojewódzkiej, zarówno z przedmiotów humanistycznych jak i matematyczno – przyrodniczych, natomiast języki stoją dużo powyżej średniej. Oferujemy dużo zajęć pozalekcyjnych, zgodnych z zainteresowaniami i oczekiwaniami uczniów, co owocuje sukcesami w różnych dziedzinach – podkreśla Adrian Furmaniak.
Co ważne, szkoła oferuje transport uczniów z przystanku przy ul. Solickieja w Szczawnie Zdroju.
-Jest także możliwość zlokalizowania kolejnego przystanku w okolicach wałbrzyskich osiedli Piaskowa Góra i Podzamcze. Jest to jednak uzależnione od zainteresowania naszą szkołą uczniów z tych dzielnic  – dodaje dyrektor Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach.
(RED)
 
 

REKLAMA

Kliknij tutaj