Mają energię!

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali w Ostrołęce z miejscową Energą Omis 3:1 w meczu, który został rozegrany awansem w ramach 19. kolejki I ligi. Tym samym podopieczni Krzysztofa Janczaka przełamali pasmo 3 porażek z rzędu w obcych halach i po raz pierwszy w tym sezonie wygrali na wyjeździe za 3 punkty.
Było to wyjątkowe spotkanie dla 3 zawodników Victorii PWSZ: Grzegorza Białka, Karola Szczygielskiego i Tomasza Ruteckiego, którzy przyszli do zespołu z Wałbrzycha właśnie z Energii. Goście rozpoczęli w składzie: Lipiński, Superlak, Białek, Rutecki, Szczygielski, Filipiak oraz Mierzejewski jako libero. Po bardzo wyrównanym początku minimalną przewagę mieli zawodnicy z Ostrołęki, ale potem na jednopunktowe prowadzenie wyszli przyjezdni i przed drugą przerwą techniczną było 16:15. Potem wałbrzyszanie prowadzili już 21:17 i szkoleniowiec gospodarzy poprosił o czas. Mistrzowie I ligi mieli setbola przy stanie 24:23, ale Bartosz Filipiak serwując trafił w aut i był remis. Podopieczni trenera Janczaka byli jednak bardzo skoncentrowani w samej końcówce i wygrali premierowego seta 26:24. Druga odsłona zapowiadała się bardzo obiecująco – Victoria PWSZ już na początku wypracowała 2-punktową przewagę, którą utrzymała do pierwszej pauzy. Niestety, po niej straciła swój dorobek i nie odzyskała prowadzenia aż do końca tej części spotkania. Jeszcze była nadzieja, gdy zawodnicy z Dolnego Śląska wyrównali do stanu 20:20, lecz znów szybko stracili punkty i przegrali 23:25. Początek trzeciej partii był wręcz wyśmienity dla wałbrzyskich kibiców, gdyż po kilku minutach ich idole mieli 6-7 punktów więcej od swoich rywali, dzięki czemu mogli grać spokojnie. W końcówce wdarło się trochę nerwowości, bo siatkarze z Ostrołęki obronili 3 piłki setowe, nie załamało to jednak zawodników z Wałbrzycha, którzy zwyciężyli w tej partii 25:19 i mieli już co najmniej 1 punkt w całym meczu. Czwarta odsłona wyglądała bardzo podobnie do poprzedniej, ale było więcej emocjonujących momentów. Miejscowi raz zmniejszyli straty do 2 oczek, a później już do tylko jednego (przy stanie 14:15). Ale zaczęli potem popełniać coraz więcej błędów, co bardzo dobrze wykorzystali wałbrzyszanie, pokonując Energę w ostatnim secie 25:18 i w całym spotkaniu 3:1.
W najbliższej serii gier Victoria PWSZ zagra we własnej hali z Espadonem Szczecin. Rywalizacja odbędzie się w niedzielę, 14 lutego o godz. 17:00.