Sensacja w Oleśnicy!

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali w Oleśnicy z miejscowym KK 71:73. To trzeci mecz przegrany przez podopiecznych trenera Arkadiusza Chlebdy w tym sezonie.
Początek spotkania nie zapowiadał sensacyjnego końca, gdyż biało-niebiescy wygrali I kwartę 23:18, głównie dzięki Pawłowi Pirosowi, który zdobył aż 10 punktów. Mimo, że wynik przez większą część wynik oscylował koło remisu, to w końcówce lepiej zagrali goście. I choć mieli już 8 punktów przewagi, to na 8 sekund przed końcem Luka Małachau trafił zza linii 6,75 m i zmniejszył stratę do rywala. Duży wpływ na losy meczu miała druga ćwiartka, ponieważ przez 4 minuty zawodnicy Górnika nie mogli trafić do kosza, dzięki czemu na prowadzenie szybko wyszli gospodarze, prowadząc 26:23. Potem trafiali Paweł Bochenkiewicz, Marcin Wróbel oraz Paweł Piros, ale w tej części gry zapisali sobie na koncie zaledwie 9 oczek, przez co po pierwszej połowie ich zespół przegrywał 32:36.
Po długiej przerwie do ataku rzucili się przyjezdni, którzy chcieli uniknąć porażki. Zaczęło się od trójki Rafała Niesobskiego, ale oleśniczanie nie chcieli utracić prowadzenia i – podobnie jak w pierwszej kwarcie – co chwilę kto inny prowadził. Po akcji 2+1 Niesobskiego podopieczni Arkadiusza Chlebdy mieli już 4 punkty więcej od rywala, ale w ostatnich pięciu minutach tej partii gospodarze zaledwie 2-krotnie trafili za 2, a wałbrzyszanie ani razu (!) i po trzeciej kwarcie był remis 47:47. W ostatniej odsłonie wydawało się, że koszykarze z Wałbrzycha zagwarantują sobie zwycięstwo, gdyż przez długi czas mieli 3-5 punktową przewagę, ale – niestety – nie wykorzystali tej sytuacji. W ostatnich 3 minutach stracili prowadzenie i już go nie odzyskali. Przez faule gości koszykarze KK zdobyli więcej punktów i ostatecznie przez to górnicy przegrali po raz 3 w tym sezonie, ulegając oleśniczanom 71:73.
W następnej kolejce wałbrzyszanie zagrają w Gnieźnie ze Sklepem Polskim MKK. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia, o godz. 16:00.

KK Oleśnica – Górnik Trans.eu Wałbrzych 73:71 (18:23, 18:9, 11:15, 26:24)
Oleśnica: Kaczmarek 22, Kuta 17, Suprun 14, Zuber 13, Małachau 7, Kruk 0, Stach 0, Kilian 0, Piasecki 0, Jarmakowicz 0.
Górnik Trans.eu: Niesobski 23, Piros 23, Wróbel 11, Bochenkiewicz 8, Kołaczyński 4, Glapiński 2, Krzymiński 0, Jeziorowski 0, Ciuruś 0, Ratajczak 0, Rzeszowski 0.