https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Powalczyć z Muszkieterami

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w 15. kolejce grupy D II ligi zagrają we własnej hali z Muszkieterami Nowa Sól. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 17 stycznia o godz. 16:00.
SONY DSC
Biało-niebiescy w poprzedniej serii gier po dramatycznym meczu pokonali po dogrywce na swoim parkiecie Rawię Rawicz 67:58. Bohaterami spotkania byli dwaj Rafałowie – Glapiński (zdobył 19 punktów) i Niesobski (zakończył mecz z 17 oczkami na koncie). Obecnie zespół Arkadiusza Chlebdy zajmuje 2. miejsce w tabeli swojej grupy z 26 punktami. Wałbrzyszanie mają taki sam bilans punktowy jak lider Polonia Leszno, jednak drużyna z Wielkopolski ma lepszy stosunek punktów i zaległy mecz z AZS Politechniką Poznań.
Nowosolanie, po wygranej w Oleśnicy z miejscowym KK 83:64, zajmują 5. lokatę z dorobkiem 23 punktów. Warto przypomnieć, że Muszkieterowie to zespół rezerw mistrza Polski – Stelmetu Zielona Góra. Czołowymi postaciami drużyny są Marcel Ponitka i Kamil Zywert, którzy razem zdobywają średnio 35 punktów oraz notują 10 zbiórek i 9 asyst na mecz. Niestety – dla trenera zespołu z województwa lubuskiego – nie zawsze obaj zawodnicy są w stanie grać, gdyż trenują z zespołem Saso Filipovskiego i często są w kadrze w meczach Stelmetu i w Tauron Basket Lidze, i w europejskich pucharach.
W poprzedniej rywalizacji obu drużyn Górnik Trans.eu wygrał wysoko w Nowej Soli: aż 74:37, a powodem porażki najbliższych rywali drużyny z Wałbrzycha był właśnie brak wcześniej wspomnianego duetu.
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj