https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

1 % podatku dla hospicjum

Minął kolejny rok działalności wałbrzyskiego hospicjum – to już 22 lata jak pomagamy chorym w zaawansowanej fazie choroby nowotworowej. Leczymy ból i inne przykre dolegliwości, nie zawsze jest to pasmo sukcesów, mamy też porażki dla nas jest to lekcja pokory, ale także nowych doświadczeń dzięki którym możemy bardziej efektywnie leczyć objawy choroby.
 
W ubiegłym roku zakończyliśmy rozbudowę hospicjum, środki na to otrzymaliśmy z funduszu obywatelskiego miasta Wałbrzycha oraz z 1%. Zwiększyliśmy liczbę łóżek z 12 na 18, powstał dział rehabilitacji, gabinet zabiegowy, oraz miejsce dla zmarłych, gdzie rodzina może pożegnać się ze swoim bliskim. Dzięki rozbudowie powstało okazałe atrium na które można wyjechać z chorym na wózku a nawet z pacjentem leżącym w łóżku. Chwile spędzone na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni są wielką radością dla naszych podopiecznych.
W dalszym ciągu środki z NFZ nie wystarczają na pokrycie potrzeb naszych podopiecznych, tych będących w domach jak i leżących w hospicjum, w ubiegłym roku objęliśmy opieką ponad 1800 pacjentów i ich rodzin. Tylko dzięki Państwa wsparciu jesteśmy wstanie sprawować opiekę na odpowiednim poziomie.
Dziękujemy tym wszystkim którzy corocznie wspierają działalność hospicjum w postaci przekazania 1%, tym którzy wpłacają darowizny, mieszkańcom Wałbrzycha za głosowanie na rozbudowę hospicjum, posłom ziemi wałbrzyskiej za stałą gotowość pomocy w rozmowach z NFZ, umożliwienie przedstawienia problemów przed sejmową Komisją zdrowia, wałbrzyskim radnym za nieustające wsparcie Prezydentowi Wałbrzycha za wieloletnią pomoc i zrozumienie. Mieszkańcom sąsiednich gmin – Boguszowa-Gorc, Starych Bogaczowic, Czarnego Boru za trwającą wiele lat pomoc. I tym wszystkim nie wymienionym, którzy przyczyniają się do propagowania idei hospicyjnej dobrym słowem, wsparciem finansowym i wielkim sercem.
Zarząd Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu
 zonkile hospicjum
 
 
 
 
 
 
 
Wałbrzyskie hospicjum pomaga nieuleczalnie chorym i ich rodzinom oraz aktywizuje wolontariuszy.

REKLAMA

Kliknij tutaj