https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zrewanżują się uczniom?

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych w 14. kolejce I ligi zagrają w Spale z miejscowym SMS-em PZPS. Mecz odbędzie się w sobotę, 9 stycznia.
SONY DSC
Wałbrzyszanie po 13 seriach zajmują zaledwie 12. lokatę z dorobkiem 12 oczek i tylko punktem przewagi nad strefą spadkową. W ostatniej kolejce w 2015 r. pokonali w Krakowie miejscowego Hutnika po tie-breaku i było to pierwsze zwycięstwo na obcym parkiecie odniesione przez podopiecznych Krzysztofa Janczaka w tym sezonie. W przerwie świątecznej do zespołu Victorii PWSZ dołączył bardzo doświadczony rozgrywający Piotr Lipski (zdobył m.in. z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle 4 mistrzostwa Polski i brązowy medal w lidze mistrzów). Nowy nabytek miał okazję do pokazania się już w środę, 6 stycznia, kiedy to w Szczawnie-Zdroju klub z Wałbrzycha zagrał sparing z niemieckim CV Mitteldeutschland, a mistrzowie I ligi pokonali drużynę z Bundesligi 3:2.
SMS PZPS zajmuje 3. miejsce po 13 rozegranych spotkaniach, z dorobkiem 26 oczek i 4 punktami straty do liderującego GKS-u Katowice i drugiego Ślepska Suwałki. W ostatnim meczu 2015 r. kadrowicze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego dosyć niespodziewanie przegrali w Szczecinie z miejscowym Espadonem 1:3, ale mimo wszystko siatkarze ze Spały są faworytem spotkania z wałbrzyszanami. Warto przypomnieć, że w hali Aqua-Zdrój drużyna z Dolnego Śląska przegrała z SMS-em 0:3 na inaugurację sezonu i w sobotę będzie chciała się zrewanżować za bolesną porażkę.
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj