https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Mierzymy wysoko –pediatria i godna opieka ludzi w podeszłym wieku – pod tym hasłem w niedzielę, 10 stycznia, odbędzie się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej zaplanowano wiele imprez, podczas których będą zbiegane pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla dzieci oraz seniorów.
 
Serducho WOSP
 
 
 
 
 
 
 
 
Wałbrzych
 
Przed budynkiem Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni ustawiony zostanie gigantycznych rozmiarów balon. Goya, Dagda, Dawka Energii, grupa ognia Impuls, pokazy ratownictwa, taneczne, sprzętu militarnego, spektakle teatru tańca nauka udzielania pierwszej pomocy, prezentacja motocykli i aut RC – to tylko część atrakcji, jakie przygotował Wałbrzyski Ośrodek Kultury na 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nieodzowną częścią WOŚP są „licytacje”.
– Mamy unikatowe złote serduszko, przekazane przez mistrza złotnictwa Grzegorza Śmigla, upominki z autografami gwiazd, niepowtarzalne anioły, biżuterię. Można będzie także wylicytować wizytę u fryzjera, zaproszenie na „KopalniaKa” – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
Wciąż można darować przedmioty, usługi, które trafią na „orkiestrową licytację”. Organizatorzy czekają na nie w siedzibie WOK na terenie Starej Kopalni.
– Wszystko, co już posiadamy, prezentujemy na stronie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury www.wok.walbrzych.pl/wosp/licytacje. Strona na bieżąco jest aktualizowana – dodaje Jarosław Buzarewicz.
Sercem tegorocznego finału jest Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Start, 10 stycznia, godzina 12.00 (zbiórka krwi, pokazy aut RC), scena, pokazy, „licytacje” 15.00 – 20.00. Finał zakończy światełko do nieba. Wałbrzyska WOŚP kilkakrotnie zagości na antenie TVP2, w programie prowadzonym przez Jurka Owsiaka.
W Wałbrzychu wolontariusze kwestować będą na ulicach już od rana. Ważna jest każda złotówka. 24. finał WOŚP odbywa się pod hasłem: „Mierzymy wysoko!”.
 

Program „Wałbrzych dla WOŚP”

10 stycznia 2016 rok

12.00 – 15.00: punkt krwiodawstwa (budynek WOK na terenie Starej Kopalni)
MOŻESZ ZOSTAĆ KRWIODAWCĄ, JEŚLI:

 • jesteś w wieku 18-65 lat i masz przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i adresem zamieszkania
 • masz odpowiednią wagę ciała (powyżej 50kg)
 • nie chorowałaś/nie chorowałeś na żółtaczkę, kiłę, łuszczycę, cukrzycę
 • w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałaś/nie miałeś wykonywanego zabiegu operacyjnego, zabiegów endoskopowych, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała
 • nie masz ciężkich chorób układu krążenia, pokarmowego, nerwowego, oddechowego, moczowego.

 
Przed oddaniem krwi zjedz lekki posiłek. Wesprzyj akcję WOK i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.
12.00 – 20.00: auta RC, w godz. 12:00 – 16:00 zawody modeli RC, w godz. 16:00 – 20:00 każdy będzie mógł sterować modelem RC na profesjonalnym torze (budynek 10, I p. na terenie Starej Kopalni)
SALA ŁAŃCUSZKOWA
14.30 – 19.40, w programie:
teatr tańca Dawka Energii , pokazy taneczne uczestników Wałbrzyskiej Szkoły Talentów: Olszyniec Team, hip hop (grupa Kingi Hyrsz), przedstawienie teatralne w wykonaniu Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 17 im. Jana Brzechwy z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Specjalnymi w Wałbrzychu, koncerty- ok. 17.00 Dagda Point, ok. 17.35 Justyna Piela, gwiazda wieczoru ok. 18.30– zespół Goya.
Występy przeplatane licytacjami – szczegóły na stronie internetowej WOK.
PLAC EVENTOWY
ok. 15.00 – pokazy ratownicze w wykonaniu GOPR
ok. 19.45 – światełko do nieba – pokaz pirotechniczny + pokaz tańca ognia grupy Impuls  z WOK
20.00 – 20.40 – pokazy ratownicze  w wykonaniu Straży Pożarnej i Ratownictwa Medycznego Paramedyk
 
dodatkowo:

 • namiot z bronią ASG – Drużyna Braci
 • namiot WOPR – nauka udzielania pierwszej pomocy
 • spotkanie z rekordzistą Polski Krzysztofem Zapartem –możliwość zrobienia zdjęcia w koszu ogromnego balonu (godz. 15.45 – 17.55)
 • MotoWeteran – prezentacja starych aut
 • Struś Bikers – prezentacja motocykli
 • offroad – Galeria Victoria (godz. 11.00 – 16.00)
 • Welcome Center – warsztaty ceramiczne – serduszka – Stara Kopalnia (godz. 15.00 -18.00)

 
Zapraszamy do udziału w wejściach na żywo do TVP2 i TVP Wrocław. Prześlijmy pozdrowienia z Wałbrzycha. Wejścia będą realizowane na zewnątrz, przed budynkiem WOK (plac od ul. Wysockiego i plac eventowy – obok wieży ekologicznej).
 
Wałbrzych dla WOŚP w TVP 2
 
1. wejście (9.50-10.00)
Mierzymy wysoko – studio TVP we Wrocławiu
 
2. wejście na żywo (15.44 – 15.45)
 
3. wejście na żywo (19.35 – 19.36)
 
4. wejście (20.05) – światełko do nieba
nagrane ok. 19.45
 
5. wejście (22.31- 22.32)
nagrane ok. 16.00
 
6. wejście (23.40 – 23.41)
nagrane ok. 20.15
 
Wałbrzych dla WOŚP 2016 w TVP Wrocław
 
1. wejście na żywo do TVP WRO (17.55 – 18.00)
 
2. wejście na żywo do TVP WRO (19.00 – 19.05)
 
3. wejście na żywo do TVP WRO (20.50 – 20.55)
 
 
Boguszów – Gorce
 
Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach jak co roku, organizuje Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
– W bieżącym roku razem z całą Polską zbierać będziemy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W niedzielę na ulice Boguszowa – Gorc, Czarnego Boru i Witkowa wyjdzie z nami 50 wolontariuszy. Sztab MBP-CK w Boguszowie-Gorcach grać będzie z WOŚP aż dwa dni. 9 stycznia (sobota) 2016 r. o godz. 17.00 zapraszamy na koncert „Spotkanie z humorem i muzyką” – przeboje polskie i zagraniczne w wykonaniu znanych artystów w sali widowiskowej MBP-CK (pl. Odrodzenia 4, I piętro). Z powodu ograniczonej ilości miejsc wstęp na koncert wyłącznie za okazaniem zaproszenia, które bezpłatnie można nabyć w biurach MBP-CK (pl. Odrodzenia 4). W przerwie koncertu odbędą się licytacje gadżetów WOŚP. 10 stycznia (niedziela) 2016 r. o godz. 16.30 zapraszamy na premierowy spektakl dla dzieci w wykonaniu grupy teatralnej Krewni i Znajomi Królika w sali widowiskowej MBP-CK (pl. Odrodzenia 4, I piętro). Będzie także pokaz sztucznych ogni, a ponadto 9 i 10 stycznia 2015 r. kiermasz z ciastami przygotowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny oraz pysznymi specjałami przygotowanymi przez panią Halinę Bieniecką i Stowarzyszenie „Boguszowska Szóstka”. W tym roku licytujemy: złote kolczyki w kształcie serduszek (Wiesław Cozac); karty podarunkowe na zabiegi kosmetyczne (Centrum Urody Malwina Siwiec); zaproszenie na kręgle do Restauracji Magdalenka oraz do Strefy Wellnes&Spa Hotelu Piotr w Boguszowie-Gorcach; karnety i bilety do Kinderplanety; Voucher na jednodobowy pobyt w Hoteliku ORAŃSKI w Stroniu Śląskim; kupony na usługi wulkanizacyjną i diagnostyczną (NEPTUN Jan Lubiński); zaproszenie na romantyczną kolację oraz rejs statkiem po Jeziorze Bystrzyckim (Hotel „Maria”, Centrum Budowlane „SIRBUD”); voucher dla dwóch osób na relaksujący pobyt w Zespole Pałacowo-Hotelowym Jedlinka w Jedlinie Zdroju; karnet na konsultację u dietetyka (DIETETYK – mgr inż. Aleksandra Szczygielska); karnety na JOGĘ (JOGA Mirosław Sergiel); kupony na badania laboratoryjne (LAB-AD Anna Dembska); karnet na zabiegi w Fitness Zdrój (Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A.); kupon na zabieg pielęgnacyjny na paznokcie (Salon Stylizacji Paznokci Katarzyna Młodziankowska); usługę fryzjerską (Salon Fryzjerski AMBER); bony podarunkowe na zakupy w sklepach GEKON; gadżety WOŚP (w tym: t-shirty, kalendarze, notatnik, pendrive i wiele innych); gadżety TVP (kalendarz, płyty, power bank i wiele innych); książka Krzysztofa Hołowczyca z autografem (Daniel Geming); sesję zdjęciową wykonaną przez profesjonalne studio fotograficzne (DREAMCATHER Katarzyna Byczkowska); przepyszne torty pani Haliny Bienieckiej; gadżety promocyjne (urząd miejski) i wiele, wiele więcej – wyliczają organizatorzy z MBP-CK w Boguszowie –  Gorcach.
Podobnie jak w roku ubiegłym, także ,,Szyb Witold’’ w Gorcach powołał sztab WOŚP oraz rozpoczął przygotowania do wielkiej imprezy w dniu 10.01.2016 r. Piękna sceneria i otoczenie starej kopalni zachęcają do przyjścia w tym dniu.
– Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy i udziału w tej super akcji! Gwarantujemy świetną zabawę zarówno w plenerze jak i na sali – mówią organizatorzy.
W programie między innymi: 13:00- 16:00 plener CK-K Witold: pokaz militariów i inne atrakcje; 16:00- 20:00 sala konferencyjna CK-K Witold: animacje rodzinne, występ zespołu indiańskiego, występ zespołu country, pokazy iluzji i sztuki cyrkowej, w przerwach licytacje; 20:00 Światełko do Nieba; licytacje główne od godz. 18:00: złote serduszko – Pracownia Złotnicza Wiesław Cozac, atrakcyjna wycieczka z Biurem Podróży Duotrawel – Robert Świątek, kolacja w Restauracji Dwór Liczyrzepy w Karpaczu, kolacja w Restauracji APROPOS w Wałbrzychu, zaproszenie na koncert w Klubie APROPOS w Wałbrzychu, animacja rodzinna w Chatce Baby Jagi w Karpaczu, koncert „Z Nowego Jorku do Texasu” w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, zaproszenie rodzinne na premierę w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu, karnet na basen w Kamiennej Górze, usługi fryzjerskie w Salonie u RUDEJ w Wałbrzychu, usługi fryzjerskie w Salonie Katarzyna Kłos w Boguszowie-Gorcach, zaproszenie rodzinne do Explora Parku w Wałbrzychu, wspaniałą zabawę na placu zabaw w Kinderplanecie Galeria Victoria w Wałbrzychu, pasjonującą grę w kręgle w Restauracji i Kręgielni Magdalenka w Boguszowie-Gorcach, pobyt w strefie Wellness-SPA w Hotelu Piotr w Boguszowie – Gorcach, atrakcyjne gadżety WOŚP- koszulki, kalendarze, zegar i wiele innych.
 
Głuszyca
Na scenie w sali widowiskowej w Centrum Kultury –MBP w Głuszycy pojawią się: Głuszycka Orkiestra Dęta pod batutą Eugeniusza Lecia o godz. 15.30; „Dolnośląskie stokrotki” – grupa taneczna  z Głuszycy z instruktorką Magdaleną Truszczyńską o godz. 15.45; w pokazowym treningu siłacze z UKS GIM Głuszyca z trenerem Jackiem Kędzierskim o godz. 16.05; zespół rockowy Struktura z okolic Legnicy o godz. 17.05; zespół hip-hopowy Kovsky z Wałbrzycha o godz. 18.10; uczestniczka „The Voice of Poland” Aleksandra Turoń o godz. 19.00. Szefową głuszyckiego sztabu jest Natalia Smolińska, instruktor CK-MBP. Organizatorzy: Gmina Głuszyca, Centrum Kultury-MBP, Firma Concept art. Miejsce: Centrum Kultury –Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy,  ul. Grunwaldzka 26.
 
Mieroszów
 
– Jak wiadomo z orkiestrą gramy 3 dni. W piątek zapraszamy do Sokołowska i Leśnego Źródła na Jam Sesion z udziałem muzyków z Danii oraz lokalnych szarpidrutów. W sobotę planujemy kawał dobrego grania i świetnej zabawy połączonej z licytacjami i innymi atrakcjami. W niedzielę nie mniej interesujących ciekawostek szykuje się nie tylko dla najmłodszych. Do zobaczenia na miejscu, a szczegóły na stronie internetowej Mieroszowskiego Centrum Kultury oraz na Facebooku – wyjaśniają organizatorzy mieroszowskiego finału.
 
Świebodzice
 
Świebodzicki sztab WOŚP przygotował jak zwykle mnóstwo atrakcji.
– Przygotowaliśmy 8-godzinny program artystyczny, w którym wystąpi świebodzicka młodzież, maluchy, przyjaciele WOŚP i lokalni, wspaniali artyści – mówi Zofia Marek, szefowa Sztabu.
Będzie m. in. zumba, hip-hop,  break dance, śpiew solowy i chóralny, będzie też dużo rocka. Nie zabraknie konkursów, warsztatów artystycznych, na odwiedzających czekają kiermasze rozmaitości i kulinarne stoiska z pysznym ciastem, sałatkami. Odbędzie się także pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu małych ratowników ze Szkoły Podstawowej nr 2. Będzie można skorzystać z porad medycznych i psychologicznych „za serduszko”, posłuchać dzieci z Klubu Młodego Odkrywcy z Gimnazjum nr 1, a to jeszcze nie koniec niespodzianek.
Po raz kolejny „odlotowe” finałowe atrakcje szykuje również Świebodzickie Towarzystwo Lotnicze, piłkarze z MKS Victoria Świebodzice oraz łucznicy z Ameoli. Każdy dorosły świebodziczanin będzie miał szansę zostać bohaterem, oddając w czasie 24. Finału WOŚP krew, a to wszystko dzięki wspaniałym ludziom z Klubu Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach i RCKiK w Wałbrzychu.
W tym roku WOŚP gra – po raz kolejny – dla maluszków i seniorów. Warto przypomnieć, że dzięki zbiórkom Fundacji WOŚP także do świebodzickiego Szpitala Mikulicz w Świebodzicach trafiło sporo sprzętu, m. in. na Oddział Geriatryczny.
 
Walim
– Szanowni Państwo, tego jeszcze nie grali. Wystawiamy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy XIV-wieczny zamek Grodno położony w Górach Sowich, w rezerwacie przyrody na Górze Choina w Zagórzu Śląskim. Przedmiotem aukcji jest: Tytuł  Honorowego Kasztelana Zamku Grodno w 2016 r. Licytacja od 1 zł. Do czego uprawnia tytuł? Do nieograniczonych wizyt z jedną osoba towarzyszącą w obiekcie bez odpłatności w ciągu całego roku w godzinach otwarcia zamku Grodno, do zamieszczenia reklamy o wymiarach 1,5 m /1m w miejscu uzgodnionym z zarządcą zamku Grodno – Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, do zwiedzenia zamku Grodno w ramach indywidualnej usługi przewodnickiej (w ramach tej usługi poznasz największe tajemnice jakie skrywa Zamek Grodno). Wręczenie tytułu wraz z certyfikatem nastąpi podczas Jarmarku Średniowiecznego w maju 2016. Informacja o nabywcy na stałe zostanie umieszczona w zamku Grodno na specjalnie przygotowanej tablicy informacyjnej – mówi Ewelina Firlej z Urzędu Gminy w Walimiu.
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu angażują się w wiele akcji o charakterze charytatywnym i będą także kwestowali na rzecz WOŚP.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj