Noworoczny pogrom

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na własnym parkiecie Roben Gimbasket Wrocław aż 92:47. Dzięki temu, że lider z Leszna swój mecz 13. kolejki zagra dopiero 20 stycznia, biało-niebiescy zrównali punktami się z Jamelexem Polonią.
Spotkanie rozpoczęło się wręcz sensacyjnie, ponieważ faworyzowani gospodarze przegrywali niespodziewanie 5:13, w dużej mierze dzięki Jakubowi Wajerowskiemu, który zdobył 6 punktów, a mógł mieć ich jeszcze więcej… Potem podopieczni Arkadiusza Chlebdy wyszli na prowadzenie 14:13, głównie dzięki świetnej skuteczności Marcina Wróbla, jednak goście szybko osiągnęli 1-punktową przewagę. Ale szkoleniowec miejscowych wpuścił na ostatnie sekundy Pawła Pirosa i był to strzał w dziesiątkę, ponieważ dwukrotnie trafił zza linii 6,75 m i ustalił wynik pierwszej kwarty na 20:16. W drugiej odsłonie zawodnicy Górnika Trans.eu powoli powiększali przewagę, kontrolując przebieg spotkania. Tu znów popisał się Piros, który w tej kwarcie dorzucił 12 punktów, a po pierwszej połowie na tablicy widniał rezultat 44:34.
Trzecia ćwiartka to już dominacja wałbrzyszan, którzy wykorzystali fatalną grę wrocławian. Koszykarze Gimbasketu grali bardzo nieskutecznie i popełniali mnóstwo strat, przez co uzyskali zaledwie 5 oczek! Gospodarze grali zespołowo, dostali szansę rezerwowi – m.in. Łukasz Kołaczyński oraz Maciej Krzymiński, pomagając swoim starszym, bardziej doświadczonym kolegom z drużyny. Na 10 minut przed końcem biało-niebiescy prowadzili 71:39 i mieli już zapewnione zwycięstwo. Ostatnia partia była uzupełnieniem formalności, gdyż znów nieskutecznie w ataku grali przyjezdni, którzy tym razem zdobyli tylko 8 punktów. Wałbrzyszanie grali rezerwową piątką, a szansę dostali m.in. Karol Obarek, Mateusz Podejko i Marcin Jeziorowski, którzy grali również nieźle i dzięki temu spotkanie zakończyło się wynikiem 92:47.
W następnej kolejce Górnik Trans.eu zagra we własnej hali z Rawią RAWAG Rawicz. Mecz odbędzie się w sobotę, 9 stycznia o godz. 17:30.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Roben Gimbasket Wrocław 92:47 (20:16, 24:18, 27:5, 21:8)
Górnik Trans.eu: Piros 22, Wróbel 15, Niesobski 13, Krzymiński 12, Obarek 9, Kołaczyński 8, Ratajczak 4, Rzeszowski 4, Bochenkiewicz 2, Jeziorowski 2, Podejko 1, Glapiński 0.
Roben Gimbasket: Wajerowski 21, Malitka 12, Kamberski 5, Łaszczuk 5, Borkowski 2, Bukowiecki 0, Mańkiewicz 0, Chwastyk 0, Rogoziński 0, Szeszcyki 0, Gałczyński 0.