https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wicelider przeegzaminuje Gimbasket

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w 13. kolejce grupy D II ligi zagrają z Röben Gimbasket Wrocław. Mecz odbędzie się w niedzielę, 3 stycznia o godz. 17:00 w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu.
SONY DSC
Wałbrzyszanie zakończyli 2015 rok jako wicelider swojej grupy z dorobkiem 22 punktów (10 zwycięstw i 2 porażki – z Rawią Rawicz i Polonią Leszno). W ostatniej kolejce poprzedniego roku kalendarzowego pokonali w Otmuchowie miejscowy MKS 86:68 po emocjonującej rywalizacji. Biało-niebiescy w tym sezonie wygrali wszystkie 4 derbowe spotkania i w potyczce z Gimbasketem będą faworytem, ponieważ wrocławianie w tabeli grupy D zajmują przedostatnie miejsce z dorobkiem 13 punktów (wygrali tylko raz: w Gnieźnie z miejscowym MKK 74:58). Gimbasket jest już trzeci sezon na szczeblu II ligi, ale do tej pory wygrał zaledwie 4 (!) mecze, a poprzedni sezon zakończył bilansem 0 zwycięstw i 24 porażki! Najlepszym strzelcem zespołu z Wrocławia jest obrońca Michał Kamberski, który zdobywa średnio 12 punktów na mecz, a w ostatnich 3 rywalizacjach ligowych miał średnią 18 oczek na spotkanie. Ciekawym zawodnikiem jest również Malitka, który notuje średnio 9,9 zbiórek na mecz i zajmuje 2. miejsce w tej klasyfikacji w lidze, wyprzedzając nieznacznie Marcina Wróbla z Górnika Trans.eu.
W 2. kolejce sezonu oba zespoły spotkały się w stolicy Dolnego Śląska i podopieczni Arkadiusza Chlebdy gładko wygrali 69:38. Najwięcej punktów zdobyli wówczas Karol Obarek (14), Maciej Krzymiński oraz Bartłomiej Ratajczak (po 11).
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj