Emocje w Otmuchowie

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali w Otmuchowie z miejscowym MKS-em 86:68. Dzięki temu nadal są wiceliderem grupy D II ligi.
Początek spotkania należał jednak do gospodarzy, którzy chcieli się zrewanżować za październikową porażkę w Wałbrzychu (62:74). Zaczęli od 8:0, a po niespełna 5 minutach mieli już aż 13 punktów przewagi, wykorzystując rażącą nieskuteczność wałbrzyszan. I kwarta zakończyła się wynikiem 20:10, ale druga odsłona zapowiadała odrabianie strat przez podopiecznych Arkadiusza Chlebdy. Sygnałem do ataku był celny rzut zza linii 6,75 m Karola Obarka oddany już po 7 sekundach od wznowienia gry. Obrońcy Górnika Trans.eu mieli jednak w I połowie ogromne problemy z Patrykiem Gawrolem, który w obu kwartach zdobył po 10 punktów (ponad połowę dorobku MKS-u po 20 minutach). W ostatnich sekundach II części meczu przyjezdni wyszli na 1-punktowe prowadzenie, ale w samej końcówce dwukrotnie celnie rzut wolny wykonał wspomniany Gawrol i koszykarze z Wałbrzycha po pierwszej połowie przegrywali 36:37. Trzecia partia wyglądała bardzo podobnie do poprzedniej. Znów dobrze w ofensywie grali goście, a w szczególności Bartłomiej Ratajczak, który zdobył w niej 10 punktów i – co najważniejsze – najlepszy strzelec zespołu z Otmuchowa zdobył tylko jedno oczko, dzięki czemu na 10 minut przed końcem spotkania wałbrzyszanie prowadzili 62:54. Ostatnia ćwiartka była formalnością, gdyż biało-niebiescy kontrolowali przebieg meczu, a zawodnicy rezerwowi, którzy dostali szansę gry od szkoleniowca w pełni ją wykorzystali (m. in. Damian Durski i Marcin Rzeszowski). Ostatecznie górnicy pokonali w Otmuchowie MKS 86:68 i nadal zajmują 2. miejsce w swojej grupie.
W 13. kolejce Górnik Trans.eu zagra na własnym parkiecie z Röbenem Gimbasketem Wrocław. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 3 stycznia o godz. 17:00.

MKS Otmuchów – Górnik Trans.eu Wałbrzych 68:86 (20:10, 17:26, 17:26, 14:24)
MKS: Gawrol 29, Chorostecki 10, Kos 7, Zieliński 6, Kłuś 5, Wilk 4, Kostek 3, Krawiec 2, Matejka 2, Siorek 0, Frącz 0, Łakis 0.
Górnik: Ratajczak 16, Obarek 16, Wróbel 15, Glapiński 13, Niesobski 11, Durski 5, Rzeszowski 5, Krzymiński 3, Piros 2, Bochenkiewicz 0, Ciuruś 0.