Kolejna porażka w Zawierciu

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych po raz drugi w ostatnich dniach przegrali w Zawierciu z miejscowym Aluronem Virtu 0:3. Tym razem w V rundzie Pucharu Polski. Konsekwencją porażki jest odpadnięcie wałbrzyskiej drużyny z tych rozgrywek.
Na początku spotkania wałbrzyszanie odskoczyli na kilka punktów, ale przed pierwszą przerwą techniczną gospodarze zmniejszyli stratę do 1 punktu i przegrywali tylko 7:8, a przed drugą pauzą wyszli na prowadzenie. Końcówka seta była bardzo wyrównana, rezultat oscylował koło remisu, ale to zawodnicy Aluronu mieli piłkę setową i ją wykorzystali, dzięki czemu wygrali pierwszą część spotkania 25:23. Początek drugiej odsłony był podobny do końcówki pierwszej, w której to rywalizacja była bardzo wyrównana, jednak punktową przewagę utrzymywali zawiercianie. Goście nie poddali się i najpierw wyrównali wynik, a następnie wyszli na prowadzenie 18:16. Niestety, szybko stracili prowadzenie. Podopieczni Krzysztofa Janczaka w ostatnich momentach seta popełniali bardzo dużo błędów, przez co gospodarze najpierw odskoczyli na 3 punkty, a potem wygrali partię 25:21. Trzecia część spotkania była najsłabsza w wykonaniu Victorii PWSZ – ani razu jej siatkarze nie wyszli na prowadzenie, do pewnego momentu cały czas tylko gonili wynik, mając 1-2 punkty straty. Przewaga Aluronu po rażących błędach gości wzrosła, przez co ostatecznie wałbrzyszanie przegrali 0:3 i odpadli z Pucharu Polski.
Warto przypomnieć, że drużyna Chełmca Wałbrzych w 1993 r. wygrała rozgrywki o krajowe trofeum i sezon później grała w ¼ finału Pucharu Zdobywców Pucharów. Niestety, w tym roku ekipa Krzysztofa Janczaka nie powtórzy wyczynu sprzed 22 lat.
Victoria PWSZ w swoim najbliższym meczu ligowym zagra we własnej hali z KPS Kęty. Spotkanie odbędzie się już w piątek, 27 listopada o godz. 17:00.