Dobry i punkt

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zremisowały na własnym stadionie z Czarnymi Sosnowiec 1:1 w zaległym spotkaniu 6. kolejki ekstraligi kobiet. Był to ostatni mecz wałbrzyskich akademiczek na swoim obiekcie w tym roku kalendarzowym.
Mimo początkowej przewagi gospodyń, spotkanie rozpoczęło się dla nich fatalnie. Już w 15 min. po akcji prawą stroną w pole karne wpadła Nikol Kaletka, która prostym strzałem otworzyła wynik spotkania. Po bramce rywalizacja się wyrównała i gra przeniosła się głównie na środek boiska. Wałbrzyszanki próbowały atakować, ale ich akcje kończyły się głównie na 16-20 m. Sosnowiczanki za to grały głównie długimi podaniami, ale oddawały bardzo niecelne strzały. Można było odnieść wrażenie, że piłkarki Czarnych chciały utrzymać skromne prowadzenie co najmniej do końca pierwszej połowy. Tuż przed przerwą świetną okazję na wyrównanie miała Edyta Botor, która huknęła z okolic linii pola karnego, lecz fantastycznie obroniła bramkarka gości.
W przerwie trener Marcin Gryka dokonał zmiany: Weronikę Aszkiełowicz zastąpiła Magdalena Konopka. Już na początku drugiej części spotkania, po centrze z rzutu rożnego Katarzyny Brzeskiej główkowała Anna Rędzia, ale znów dobrze interweniowała golkiperka gości. Wyrównujący gol padł dopiero w 65 min., choć przyjezdne od 54 min. grały w osłabieniu, po tym jak po dwóch żółtych kartkach boisko musiała opuścić Prokop. Aleksandra Lizoń podała do Agaty Sobkowicz, a napastniczka AZS PWSZ płaskim strzałem wyrównała rezultat. Pięć minut później świetną szansę na wyjście na prowadzenie miała Sofia Gonzales, ale oddała za słaby strzał, by pokonać dobrze dysponowaną bramkarkę przyjezdnych. Wałbrzyszanki nie schodziły z połowy Czarnych, ale przyjezdne dobrze broniły się w ostatnim kwadransie spotkania. Jeszcze w doliczonym czasie gry szansę postawienia „kropki nad i” miała Daria Pluta, niestety uderzyła niecelnie.
W najbliższej serii gier akademiczki zagrają w Piasecznie z miejscowym GOSiR-em. Mecz odbędzie się w sobotę, 21 listopada o godz. 11:00.
AZS PWSZ Wałbrzych – Czarni Sosnowiec 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Kaletka (15), 1:1 Sokowicz (65). Żółte kartki: Bosacka i J. Pluta. Widzów: 50.
AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz (46 Konopka), Mesjasz, Botor, Bosacka – Gonzales, Rędzia, Konat, Brzeska (60 D. Pluta), Lizoń (80 J. Pluta) – Sobkowicz.