https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Basen zostanie zamknięty

Kryta pływalnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Grodzkiej 71 w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze zostanie zamknięta. Uczniowie i mieszkańcy mogą z niej korzystać tylko do końca 2015 roku. I nie wiadomo, jaka będzie przyszłość tego obiektu.
 
Oświadczenie w sprawie wyłączenia z eksploatacji basenu przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Grodzkiej 71 w Wałbrzychu wydał Arkadiusz Grudzień, rzecznik prasowy i asystent prezydenta Wałbrzycha:
– Basen kąpielowy przy PSP nr 21 zostanie wyłączony z eksploatacji do końca bieżącego roku. Decyzja została podjęta w związku z opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wałbrzychu. Powodem wyłączenia z eksploatacji obiektu jest zły stan techniczny i sanitarny, który w opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego może zagrażać zdrowiu użytkowników. Wyeksploatowany obiekt nie spełnia obecnie obowiązujących norm i standardów. Co więcej, uwagę na zaistniały stan rzeczy zwracali rodzice dzieci uczęszczających na basen. Wykorzystanie wspomnianego basenu przez osoby prywatne jest niewielkie, a w  pobliżu funkcjonują dwa baseny kryte: jeden przy Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 przy ul. Ogrodowej, który spełnia wszystkie normy a także niedawno wyremontowany przy użyciu najnowocześniejszych technologii basen przy Zespole Szkół nr 4 w Wałbrzychu. Basen ten jest jednym z najnowocześniejszych obiektów na Dolnym Śląsku. Decyzja o ewentualnym remoncie obiektu przy PSP 21  zostanie podjęta po analizie budowlanej i finansowej projektu – napisał Arkadiusz Grudzień,
(RED)
 PSP 21
 
 
 
 
Basen kąpielowy przy PSP nr 21 zostanie wyłączony z eksploatacji do końca bieżącego roku.

REKLAMA

Kliknij tutaj