https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Plac zabaw czeka na dzieci

Nowe huśtawki, ławki, ogrodzenie – plac zabaw w Rybnicy Leśnej jest jak nowy. Remont kosztował 11 tys. zł, a sfinansowały go wspólnie Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy i rybnickie sołectwo.
 
– Ten klucz jest taki wielki, aby żadne dziecko w okolicy nie przeoczyło, że furtka do wyremontowanego, bezpiecznego placu zabaw została otwarta – mówił podczas symbolicznego otwarcia Jakub Madej, prezes KSS Bartnica, wręczając symboliczny klucz Barbarze Kozubek, sołtysowi Rybnicy.
– Nowych zabawek to dzieci na pewno nie przeoczą – uśmiechała się pani sołtys.
Plac oficjalnie działa od 2009 r. Urządziła go na swojej działce KSS Bartnica, która jest właścicielem Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej. Plac od samego początku jest dostępny dla wszystkich maluchów, dlatego decyzja o sfinansowaniu remontu była wspólna – kopalni i sołectwa. Złożyli się po połowie. A remont był już potrzebny: urządzenia do zabaw były wyeksploatowane, drewniane ogrodzenie butwiało.
– Z funduszu sołeckiego kupiłam trzy huśtawki, w tym jedną tzw. wahadłową, zjeżdżalnię oraz dwie ławki. Urządzenia dostarczyła profesjonalna firma, mają więc wszystkie atesty bezpieczeństwa. Natomiast KSS Bartnica zajęła się wymianą ogrodzenia wokół placu. Drewniany płot został zastąpiony porządną siatką z furtką. I teraz nasze dzieci mają ogródek do zabaw jak się patrzy! Zapraszamy maluchy – mówi sołtys Barbara Kozubek.
W Rybnicy Leśnej mieszka ok. trzydzieściorga dzieci.
(RED)
kss_bartnica_plac_zabaw-rybnica-13
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jakub Madej, prezes KSS Bartnica, wręczył symboliczny klucz do odnowionego placu zabwa Barbarze Kozubek.

REKLAMA

Kliknij tutaj