https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Grasuje fałszywa wnuczka

Przestrzegamy mieszkańców Świebodzic przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka”. Policja odnotowała trzy takie próby, na szczęście bezskuteczne.
policja_radiowoz
Schemat działania jest taki, że do osoby starszej dzwoni młoda kobieta, podająca się za wnuczkę. Informuje, że uczestniczyła w wypadku samochodowym, w którym są ofiary śmiertelne.
– Kobieta mówi, że potrzebuje pieniędzy na kaucję – w jednym przypadku było to 30 tys. zł – informuje Piotr Galicki, Komendant Komisariatu Policji w Świebodzicach. – Po chwili dzwoni mężczyzna, przedstawiający się jako policjant, który z kolei instruuje, by z nikim się nie kontaktować i czekać na dalsze informacje.
Na szczęście ciągu dalszego nie było, a osoby, do których zadzwoniła fałszywa wnuczka, natychmiast poinformowały policję.
– Prosimy o zgłaszanie takich sytuacji i apelujemy, by pod żadnym pozorem nie przekazywać nieznanym osobom gotówki – przypomina komendant.
Jednocześnie warto zaznaczyć, że policja nigdy nie postępuje w taki sposób tzn. nie kontaktuje się telefonicznie w sprawie wypadku drogowego czy innego wykroczenia. Prosimy o czujność i zgłaszanie każdorazowo tego typu zdarzeń pod numer alarmowy 997.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj