https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Powtórzyć inaugurację

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w 12. kolejce ekstraligi kobiet zagrają w Białej Podlasce z miejscowym AZS PSW. Mecz odbędzie się w sobotę, 7 listopada o godz. 13:45.
SONY DSC
Wałbrzyszanki w ostatnim czasie przechodzą kryzys kadrowy i przegrały ostatnie 2 mecze: w lidze w Radziechowach z Mitechem Żywiec 1:2 oraz w Pucharze Polski na własnym stadionie z AZS Wrocław aż 0:6. Powodem porażek są głównie kontuzje aż 9 zawodniczek w ostatnim czasie. Wałbrzyskie akademiczki zajmują 5. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 17 punktów i bilansem bramek 17:14, choć trzeba przypomnieć, że mają zaległy mecz z Czarnymi Sosnowiec (odbędzie się w środę, 18 listopada o godz. 13:00). W dodatku podopieczne Marcina Gryki nie wygrały jeszcze w tym sezonie na wyjeździe (poza zweryfikowanym na walkower meczem ligowym z AZS-em Wrocław).
Zespół z Białej Podlaskiej zajmuje 7. miejsce w tabeli ekstraligi z dorobkiem 14 punktów i bilansem bramek 6:14. W poprzedniej serii gier zremisował na swoim stadionie ze Sztormem Gdańsk 1:1, choć do ostatnich sekund prowadził 1:0, ale w samej końcówce stracił gola i 2 punkty. Należy przypomnieć, iż na inaugurację w Wałbrzychu ówczesne gospodynie pokonały drużynę AZS PSW 2:0, po 2 golach Agaty Sobkowicz w 12. i 16. minucie spotkania.
– Jestem na 100 procent pewien, że nasze zawodniczki przywiozą 3 punkty z Białej Podlaskiej. Po to w pucharowym meczu oszczędzaliśmy siły i same piłkarki, żeby w ligowym meczu mogły grać na pełnych obrotach i zdobyć upragnione zwycięstwo, które poprawi nam statystyki i dzięki niemu będziemy mogli myśleć o powrocie na podium na koniec rundy – powiedział przed meczem trener AZS-u PWSZ Wałbrzych Marcin Gryka.
Zestaw par 12. kolejki ekstraligi kobiet:
AZS PSW Biała Podlaska – AZS PWSZ Wałbrzych (sobota, 7 listopada, godz. 13:45)
GOSiR Piaseczno – Sztorm Gdańsk
Mitech Żywiec – Medyk Konin
Zagłębie Lubin – AZS Wrocław
Olimpia Szczecin – Czarni Sosnowiec
KKP Bydgoszcz – Górnik Łęczna
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj