https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Spółka przyjazna seniorom

W ostatnim czasie często można spotykać Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. na wydarzeniach poświęconych seniorom. Firma zajmuje się nie tylko rehabilitacją i opieką nad osobami starszymi, ale także propagowaniem zdrowego i aktywnego trybu życia.
 bialy orzel sokolowsko
 
 
 
 
 
 
Ostatnim wydarzeniem, na którym spotkaliśmy Spółkę Sanatoria Dolnośląskie w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, był Festiwal Pasji i Kreatywności organizowany przez Stowarzyszenie „Radość Życia”. Inicjatywa, która odbyła się w ramach II Wałbrzyskich Senioraliów, skupiła wielu aktywnych i cieszących się życiem seniorów. Wśród wielu przedstawicieli Kół Emerytów i Rencistów, Uniwersytetów Trzeciego Wieku, a także różnych stowarzyszeń działających na rzecz seniorów z powiatu wałbrzyskiego, wyróżniało się stoisko Sanatoriów Dolnośląskich, gdzie pracownicy Spółki chętnie opowiadali o swoich ośrodkach, pobytach w nich i oferowanych usługach. Ostatnim punktem wydarzenia była uroczysta gala, podczas której spółka po raz kolejny została wyróżniona w kategorii „Instytucja Najbardziej Przyjazna Seniorom Ziemi Wałbrzyskiej”.
Wcześniejszą inicjatywą sprzyjającą seniorom, w której również Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o brały udział, był III Marsz Seniora organizowany przez posłankę na Sejm RP Agnieszkę Kołacz- Leszczyńską oraz PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej. Najważniejszym punktem wydarzenia była piesza wędrówka. Uczestnicy tegorocznej edycji udali się na zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, a podczas wędrówki, każdy miał okazję porozmawiać z pracownikiem firmy i dowiedzieć się kilku ciekawostek dotyczących zdrowia. Po długim marszu na każdego seniora czekał turystyczny poczęstunek oraz mały upominek od spółki.
– Niezwykle ważne jest dla mnie, aby Spółka Sanatoria Dolnośląskie wspierała lokalne wydarzenia – podkreśla prezes Radosław Zagrodnik. – Szczególnie istotne są wszelkie inicjatywy skierowane do seniorów, zwłaszcza te propagujące zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będę miał okazję wspierać tak wspaniałe projekty, jak na przykład Wałbrzyskie Senioralia. Wyróżnienie, które otrzymaliśmy od wałbrzyskich seniorów jest dla mnie niezwykle cenne. Na to odznaczenie zasługują przede wszystkim pracownicy Sanatoriów Dolnośląskich, ponieważ to oni przyczyniają się każdego dnia do tego, aby spółka była instytucją przyjazną osobom starszym. Te wszystkie inicjatywy, w które się włączamy, są podejmowane z myślą o naszych pensjonariuszach. Chcę, aby pacjenci Spółki Sanatoria Dolnośląskie mieli wypełniony czas wolny i brali udział w różnych wydarzeniach. Cieszy mnie, że – niezależnie gdzie się pojawię – wszędzie spotykam grono uśmiechniętych seniorów. To właśnie im dedykujemy naszą ofertę, aby jak najdłużej mogli cieszyć się zdrowiem, aktywnością fizyczną oraz pogodą ducha – dodaje prezes zarządu Spółki Sanatoria Dolnośląskie.
Sanatoria Dolnośląskie Spółka z o.o. zapraszają do nowo otwartego  Dolnośląskiego Ośrodka Opieki Międzypokoleniowej „Biały Orzeł” w Sokołowsku, który specjalizuje się w opiece nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi, niesamodzielnymi oraz pacjentami po zabiegach operacyjnych, wymagających rehabilitacji. Ośrodek przeznaczony jest dla osób dorosłych, które wymagają opieki osób trzecich i oczekują najwyższej jakości usług opiekuńczych oraz bezpieczeństwa medycznego.
(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty