https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zniczomaty na cmentarzach

W tym tygodniu strażnicy miejscy w Świebodzicach będą prowadzić wzmożone działania w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Działania rozpoczną się w piątek, 30.10.2015 i potrwają do późnych godzin wieczornych 1. 11. 2015 r.
 
– Strażnicy miejscy będą zwracać uwagę na aktualną sytuację na parkingach wokół nekropolii oraz czuwać nad bezpieczeństwem kierujących pojazdami. Funkcjonariusze będą również udzielać informacji o dostępnych miejscach parkingowych – wyjaśnia Łukasz Gil, komendant Straży Miejskiej w Świebodzicach.
Jak co roku warto pamiętać, że nastąpią zmiany w organizacji ruchu pojazdów na ul. Browarowej. 1 listopada ulica Browarowa będzie ulicą jednokierunkową, od strony ul. Skłodowskiej. Parkingi dla kierujących pojazdami będą zorganizowane na terenie marketów: “Mrówka”,  “Biedronka”, “Tesco”.
– Zwracam się również z apelem do mieszkańców, aby w tym szczególnym czasie zwrócili uwagę na swoje przedmioty osobiste, które mogą stać się łupem złodziei, jak i również o niepozostawianie w pojazdach na widocznym miejscu torebek, telefonów komórkowych, nawigacji GPS itp. Proszę również kierowców o stosowanie się do wskazówek kierujących ruchem drogowym strażników miejskich – zaznacza Łukasz Gil.
W czasie odwiedzania grobów mieszkańcy Świebodzic będą mogli skorzystać z nowego udogodnienia – zniczomatów.
– Trzy takie urządzenia pojawiły się na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej, kolejny zamontowany został na cmentarzu przy Kamiennogórskiej. Można tu w prosty sposób nabyć wkład do znicza, a w przyszłości będą dostępne także znicze. Urządzenia znajdują się tuż przy wejściach do nekropolii – wyjaśnia Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.
(RED)
 zniczomaty (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na świebodzickich cmentarzach ustawione zostały zniczomaty.

REKLAMA

Kliknij tutaj