https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nie mogą zlekceważyć outsidera

Piłkarze Górnika Wałbrzych zagrają w 15. kolejce III ligi dolnośląsko-lubuskiej na własnym boisku z KP Brzeg Dolny. Mecz odbędzie się w sobotę, 31 października o godz. 13:00.
SONY DSC
W poprzedniej serii gier wałbrzyszanie tylko zremisowali w Rzepinie z Ilanką 1:1, choć przegrywali na samym początku, to jednak należy traktować ten remis jako stratę 2 punktów. Mimo to biało-niebiescy nadal są liderem, ale przewaga nad Miedzią II Legnica stopniała zaledwie do 1 punktu. Do składu Górnika, po pauzie za żółte kartki, wrócą Marcin Morawski i Mateusz Sawicki, których bardzo brakowało w poprzednim spotkaniu. Niestety, trener Robert Bubnowicz nie będzie mógł skorzystać z dobrze dysponowanego Michała Oświęcimki, który w Rzepinie został ukarany czwartym żółtym kartonikiem.
Drużyna z Brzegu Dolnego zajmuje po 14 kolejkach przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem zaledwie 4 punktów i bilansem bramek 11:36. W dodatku najbliżsi rywale wałbrzyszan nie wygrali ani razu w ligowym sezonie i będą chcieli za wszelką cenę zdobyć pierwszy komplet punktów. W osiemnastce meczowej zabraknie Jakuba Wróbla i Igora Wargina, którzy będą pauzowali za nadmiar żółtych kartek. Będzie to wyjątkowe spotkanie dla bramkarza Patryka Janiczaka, który przez 1,5 roku grał w Górniku Wałbrzych, a po rundzie jesiennej 2014 r. odszedł do Bobrzan Bolesławiec.
 
Zestaw par 15. kolejki III ligi dolnośląsko-lubuskiej:
Górnik Wałbrzych – KP Brzeg Dolny (sobota, 31 października, godz. 13:00)
Piast Żmigród – Ilanka Rzepin
Zagłębie II Lubin – Śląsk II Wrocław
Karkonosze Jelenia Góra – KS Polkowice
Piast Karnin – Miedź II Legnica
Lechia Dzierżoniów – Ślęza Wrocław
Foto-Higiena Gać – Budowlani Lubsko
Formacja Port 2000 Mostki – Polonia-Stal Świdnica
Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Stilon Gorzów Wielkopolski
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj