Charytatywny turniej

Drużyna Tristone Flowtech wygrała tegoroczną rywalizację w II Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Zawodnicy Tristone wygrali finałowy mecz z Toyotą 2:0. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa firmy Sitech z Polkowic, po wygranej z NSK Wałbrzych.
– W zeszłym roku zajęliśmy drugie miejsce, teraz można powiedzieć, że osiągnęliśmy cel, czyli zwycięstwo. Gramy razem już 12 lat, mamy sporo sukcesów na swoim koncie – mówi z dumą Marek Malik, kapitan drużyny Tristone.
Wyróżnienia wręczono też najlepszym zawodnikom: tytuł najlepszego strzelca (10 bramek!) zdobył Jarosław Maliszewski z NSK, za najlepszego bramkarza uznano Pawła Tietza z Tristone, a najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Daniela Dudkiewicza z firmy Sitech z Polkowic.
Ubiegłoroczny zwycięzca, PCC Rokita z Brzegu Dolnego tym razem musiał się zadowolić miejscem poza pierwszą czwórką.
W turnieju uczestniczyło 14 drużyn, prawie dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. – Cieszę się, że jest coraz większe zainteresowanie turniejem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku drużyn będzie jeszcze więcej. Zachęcamy też managerów, by powalczyli w turnieju squasha – mówi wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” Tomasz Jakacki.
W trakcie ceremonii otwarcia, uczestnicy turnieju uczcili minutą ciszy pamięć jednego z ubiegłorocznych zawodników drużyny PCC Rokita, Mateusza Tetera, który zmarł kilka miesięcy temu.
Łącznie w turnieju rozegrano 34 spotkania. Piłkarzom kibicowały rodziny i pracownicy strefowych zakładów, w czym wyróżniła się załoga firmy Daicel z Żarowa. – Tylko 10 procent naszych pracowników, to mężczyźni. Ale mimo to udało się skompletować drużynę. Nie zajęliśmy ostatniego miejsca, wyszliśmy z grupy. Musieliśmy aktywnie kibicować – mówi Dominika Ciara z działu HR.
Oprócz rozgrywek turniejowych, przygotowano atrakcje dla dzieci, m.in. dmuchany zamek i fotobudkę, w której, dzięki licznym gadżetom, można było sobie zrobić zabawne zdjęcia.
Tak jak w poprzednim roku, dochód z wpisowego drużyn turniejowych (w tym roku było to 2800 zł), przekazano wychowankom Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wałbrzychu na organizację zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.
– Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna zawsze wspierała sport i edukację i zapewniam, że tak będzie nadal. Liczę, że przyszłoroczny turniej halowej piłki nożnej spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem i spotkamy się w jeszcze większym gronie – podsumował spotkanie wiceprezes INVEST-PARKU, Tomasz Jakacki.