https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Chcą pokonać lidera

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych w 10. kolejce ekstraligi kobiet zagrają na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin. Mecz odbędzie się w sobotę, 17 października, o godz. 14.00.
SONY DSC
Wałbrzyskie akademiczki w poprzedniej serii gier nieoczekiwanie zremisowały w Szczecinie z miejscową Olimpią 2:2, która do tego meczu nie miała na koncie punktów. Przez tę stratę punktów trwa pasmo 4 meczów wyjazdowych bez zwycięstwa (ale porażka z AZS-em Wrocław została zweryfikowana jako walkower z korzyścią dla wałbrzyszanek). Podopieczne Marcina Gryki mimo to nadal zajmują 4. miejsce w tabeli ekstraligi z dorobkiem 14 punktów, a warto przypomnieć, że mają jeszcze zaległy mecz z Czarnymi Sosnowiec.
Lubinianki są liderkami ekstraligi kobiet. Mają 22 punkty, ale trzeba dodać, że mają rozegrane o 2 mecze więcej niż drugi Medyk Konin i trzeci Górnik Łęczna. Zagłębie w tym sezonie przegrało tylko raz – w Białej Podlaskiej z miejscowym AZS-em 0:2, a w ostatniej kolejce wygrało na Stadionie Górniczym w Lubinie ze Sztormem Gdańsk 1:0. Przypomnijmy, że zawodniczki z zagłębia miedziowego były bardzo bliskie zdobycia mistrzostwa Polski w poprzednim sezonie, ale miały gorszy bilans bezpośrednich meczów, co mający tyle samo punktów Medyk Konin, dlatego to koninianki wygrały ligę, a Zagłębie mogło się cieszyć wicemistrzostwem kraju.
 
Zestaw par 10. kolejki ekstraligi kobiet:
AZS PWSZ Wałbrzych – Zagłębie Lubin (sobota, 17 października, godz. 14:00)
AZS Wrocław – KKP Bydgoszcz
GOSiR Piaseczno – AZS PSW Biała Podlaska
Sztorm Gdańsk – Mitech Żywiec
Medyk Konin – Olimpia Szczecin
Czarni Sosnowiec – Górnik Łęczna
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj