Zaorały Biedrzychowice

Piłkarki pierwszej drużyny AZS PWSZ Wałbrzych wygrały w Głogówku z miejscowym Rolnikiem 4:1 w Pucharze Polski kobiet. Dzięki temu zwycięstwu akademiczki zagrają w następnej rundzie na własnym stadionie z AZS-em Wrocław i mecz odbędzie się w listopadzie.
Trener Marcin Gryka dokonał 2 zmian w stosunku do ligowego meczu z KKP Bydgoszcz: Aleksandrę Bosacką, pauzującą za czerwoną kartkę z meczu pucharowego z Miedzią Legnica, zastąpiła Nikola Żurawska, a Karolina Borkowska zastąpiła Katarzynę Konat.
W 20 min. bezpośrednio z rzutu wolnego uderzyła Katarzyna Brzeska i otworzyła wynik spotkania. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższała Agata Sobkowicz. Tuż przed przerwą na bramkę huknęła Ilona Sotor, a piłka po jej strzale odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki AZS PWSZ. W drugiej połowie nic nie zapowiadało tego, by drużyna z Głogówka miała wyrównać. Wałbrzyszanki rozstrzygnęły mecz w końcówce – najpierw w 75 min. swojego drugiego gola w tym meczu zdobyła Agata Sobkowicz, a tuż przed końcem spotkania wynik na 4:1 ustaliła Nikola Żurawska.

Rolnik Głogówek – AZS PWSZ Wałbrzych 1:4 (1:2)
Bramki: 0:1 Brzeska (20), 0:2 Sobkowicz (30), 1:2 Sotor (43), 1:3 Sobkowicz (75), 1:4 Żurawska (90).
AZS PWSZ (skład wyjściowy): Antończyk – Żurawska, Konopka, Aszkiełowicz, Borkowska – Gonzalez, J. Pluta, Brzeska, Iwańczuk – D. Pluta, Sobkowicz.