Na szczycie bez goli

Piłkarze Górnika Wałbrzych zremisowali bezbramkowo na własnym stadionie z Miedzią II Legnica. Mimo straty punktów i przerwania passy 7 zwycięstw z rzędu, podopieczni Roberta Bubnowicza nadal prowadzą w grupie dolnośląsko-lubuskiej III ligi.
Kibice biało-niebieskich ostrzyli sobie zęby na ten mecz, ponieważ ich ulubieńcy wygrali wszystkie mecze we wrześniu, strzelając 33 gole i tracąc zaledwie 3. Ale szkoleniowiec gospodarzy nie mógł skorzystać z pauzującego za kartki Jana Rytki oraz kontuzjowanego Bartosza Tyktora. Za to w zespole Miedzi wystąpiło kilku piłkarzy z pierwszoligowego zespołu: m. in. Dominik Budzyński, Adrian Woźniczka, Marcin Garuch czy były piłkarz Górnika Damian Lenkiewicz.
Na meczu pojawiło się zaledwie 300 widzów, mimo rywalizacji lidera z wiceliderem rozgrywek. Początek spotkania był dosyć nerwowy przez dużą ilość niedokładnych zagrań, było sporo fauli i mało celnych strzałów. W 16 min. Marcin Orłowski po dograniu Sebastiana Surmaja podał w kierunku narożnika pola karnego do Marcina Morawskiego, który mocnym strzałem trafił w boczną siatkę. Między 21 a 25 min. kibice zobaczyli aż 3 uderzenia z dystansu – pierwsze dwa Łukasza Chodygi, które najpierw niepewnie, a potem fantastycznie obronił Kamil Jarosiński, a następnie z lewej strony boiska centrostrzał oddał Morawski, ale tym razem z problemami interweniował Dominik Budzyński. W 27 min. Szymon Kuźma doszedł do sytuacji sam na sam z Kamilem Jarosińskim, ale 18-latek trafił w nogi bramkarza Górnika. Sześć minut później jeszcze bliższy szczęścia był Tomasz Wojciechowski, ale po jego uderzeniu z 17 m piłka odbiła się od słupka. Tuż przed przerwą kolejną świetną paradą popisał się Jarosiński, broniąc huknięcie z dalszej odległości Adriana Wójcika.
Mimo że goście stworzyli więcej sytuacji, to wałbrzyszanie częściej utrzymywali się przy piłce i również mieli kilka sytuacji. W pierwszej połowie lepsi byli zawodnicy Piotra Jacka, ale po przerwie to gospodarze częściej tworzyli zagrożenie przed bramką przeciwnika. Już na początku drugiej połowy 2 znakomite sytuacje wyniku miał Marcin Orłowski, ale kapitan Górnika najpierw z najbliższej odległości trafił w bramkarza legniczan, a później, po płaskim strzale z narożnika pola karnego, futbolówka minimalnie minęła słupek. W 62 min. bezpośrednio z rzutu wolnego z lewej nogi uderzył Marcin Morawski, jednak dobrze interweniował Dominik Budzyński. Dziesięć minut później, po zagraniu z prawej strony Michała Oświęcimki znakomitą sytuację miał Damian Migalski, ale jego strzał zablokował Hubert Krawczun. W końcówce oba zespoły starały się zdobyć gola, który zagwarantowałby zwycięstwo w tym spotkaniu, ale brakowało dobrych strzałów, ostatniego podania i było dosyć dużo strat w środkowej strefie, przez co nie zobaczyliśmy goli.
– Mogliśmy zarówno wygrać, jak i przegrać ten mecz z dosyć wymagającym rywalem, jakim jest zespół Miedzi. Mieliśmy 100-procentowe sytuacje, ale przeciwnicy również, mimo wszystko cieszymy się z tego remisu i będziemy w następnych meczach szukać punktów. Musimy również podziękować naszemu bramkarzowi Kamilowi Jarosińskiemu, bo zawodnicy z Legnicy oddali kilka bardzo groźnych strzałów z dystansu, na szczęście we wszystkich interwencjach był znakomity i był kluczową postacią derbowego meczu – powiedział po meczu pomocnik biało-niebieskich Sebastian Surmaj.

Górnik Wałbrzych – Miedź II Legnica 0:0
Żółte kartki: Morawski oraz Wichłacz, Wójcik, Lenkiewicz, Wojciechowski, Bogusz. Sędziował: Paweł Kucharczyk (Wrocław). Widzów: 300.
Górnik: Jarosiński – Orzech, D. Michalak, Mrowiec, Sawicki – Migalski (82 Sobiesierski), Oświęcimka, Morawski, G. Michalak, Surmaj (77 Krzymiński) – Orłowski.
Miedź II: Budzyński – Krawczun, Woźniczka, Wójcik, Wichłacz (65 Bogusz) – Chodyga, Wojciechowski (75 Kuśnierz), Zieliński, Lenkiewicz, Garuch – Kuźma (83 Światły).