Wygrali na inaugurację

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali na własnym parkiecie z MKS-em Otmuchów 74:62. O zwycięstwie w spotkaniu inaugurującym rozgrywki II ligi zadecydowała głównie IV kwarta.
Podopieczni Arkadiusza Chlebdy podejmują drugą próbę awansu do I ligi. W poprzednim sezonie do końca sezonu bili się o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, ale – niestety – przegrali w ostatniej kolejce II ligi grupy F z Polonią Bytom 88:95 i nie uzyskali przepustki do baraży.
W meczu otwarcia nowego sezonu faworyzowani wałbrzyszanie zmierzyli się z beniaminkiem – MKS-em Otmuchów. W pierwszej kwarcie wynik się wahał – raz prowadzili gospodarze, raz prowadzili zawodnicy z Otmuchowa, ale końcówkę lepiej rozegrali wałbrzyszanie, którzy wygrali pierwszą kwartę 20:17. W niej świetnie grał przede wszystkim Mirosław Chorostecki, który zdobył 7 punktów. Druga odsłona wyglądała podobnie do pierwszej – raz na prowadzeniu był Górnik, raz MKS, oba zespoły grały nieźle w obronie, przez co kwarta skończyła sie wynikiem 18:18, a do przerwy było 38:35 dla wałbrzyszan. Trzecia partia to był popis Rafała Glapińskiego, który zdobył w niej 12 punktów po 4 rzutach za 3. Rezultat wahał się tylko na początku, potem prowadzenia do końca nie oddali biało-niebiescy, którzy wygrali kwartę 22:19 i prowadzili 60:54. Ostatnia ćwiartka nie była tak efektywna jak poprzednie, ponieważ goście zdobyli w niej tylko 8 punktów, tyle samo co… Bartłomiej Ratajczak, dzięki któremu zawodnicy z Wałbrzycha wygrali czwartą kwartę 14:8 i cały mecz 74:62.
W następnej serii gier wałbrzyszanie zagrają we Wrocławiu z miejscowym Röbenem Gimbasketem. Mecz odbędzie się w sobotę, 10 października o godz. 18:00.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – MKS Otmuchów 74:62 (20:17, 18:18, 22:19, 14:8)
Górnik: Glapiński 19, Ratajczak 14, Wróbel 11, Krzymiński 6, Niesobski 6, Bochenkiewicz 6, Obarek 4, Rzeszowski 4, Piros 2, Durski 1, Kołaczyński 1, Jeziorowski 0.
MKS: Chorostecki 16, Łakis 16, Zieliński 10, Garwol 8, Siołek 6, Frącz 6, Wilk 0, Terka 0, Majcher 0, Kos 0, Barycza 0, Grochowski 0.