https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Czas na przełamanie

Piłkarki nożne AZS-u PWSZ Wałbrzych zagrają w ramach 8. kolejki ekstraligi kobiet z KKP Bydgoszcz. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 3 października o godz. 11:00.
SONY DSC
Wałbrzyszanki, po bardzo udanym początku sezonu ekstraligi, poniosły ostatnio 3 porażki z rzędu z mocnymi rywalami: Medykiem Konin, AZS-em Wrocław i Górnikiem Łęczna (ale wynik po meczu z tą drugą drużyną został zweryfikowany na walkowera z korzyścią dla podopiecznych Marcina Gryki). Z wrocławiankami na boisku było 0:1, a pozostałe porażki były bardzo bolesne: z mistrzyniami Polski 0:4, a z łęczniankami 0:5. Szkoleniowiec AZS-u nie będzie mógł skorzystać z Edyty Botor, która wyjechała na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 17.
KKP Bydgoszcz na ten moment zajmuje przedostatnią, 11. lokatę w ekstraligowej ligowej tabeli z dorobkiem 4 punktów. Bygdoszczanki w ostatnich dniach zagrały 2 mecze – w poprzedniej kolejce zremisowały 1:1 na własnym stadionie ze Sztormem Gdańsk i w tygodniu zagrały awansem mecz z 9. kolejki z Medykiem Konin, który przegrały 0:4. Poprzedni sezon drużyna KKP zakończyła na 9. miejscu z 19 punktami na koncie, gwarantując sobie utrzymanie się w elicie na 3 kolejki przed końcem rozgrywek. Zespoły z Wałbrzycha i Kujaw nigdy jeszcze ze sobą nie rywalizowały, dlatego najbliższa potyczka będzie pierwszą konfrontacją między tymi drużynami.
 
Zestaw par 8. kolejki ekstraligi kobiet:
AZS PWSZ Wałbrzych – KKP Bydgoszcz (sobota, 3 października, godz. 11:00)
GOSiR Piaseczno – Mitech Żywiec
AZS PSW Biała Podlaska – Zagłębie Lubin
Sztorm Gdańsk – Olimpia Szczecin
Medyk Konin – Górnik Łęczna
AZS Wrocław – Czarni Sosnowiec
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj