Sroga lekcja w Łęcznej

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych przegrały w Łęcznej z miejscowym Górnikiem aż 0:5 w 7. kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej kobiet. Jednak wyniki tak się ułożyły, że wałbrzyskie akademiczki pozostały na 4. miejscu w tabeli ekstraligi.
W spotkaniu w Łęcznej faworytkami były gospodynie, choć AZS PWSZ nie był na straconej pozycji, a trener zespołu z Wałbrzycha nie mógł skorzystać jedynie z kontuzjowanej Klaudii Miłek.
Początek należał do gości, które grały na początku spotkania bardziej ofensywnie i zepchnęły do obrony zawodniczki Górnika. W 15 min. bliska otwarcia wyniku była Agata Sobkowicz, ale jej strzał trafił w słupek. Sześć minut później, po złym wybiciu piłki przez Darię Antończyk, futbolówkę przechwyciła Anna Sznyrowska, która dograła w pole karny do Anny Żelazko, a ta dała prowadzenie gospodyniom. Tuż przed przerwą w sytuacji sam na sam z bramkarką Górnika znalazła się Daria Pluta, jednak Dorota Wilk świetnie obroniła uderzenie pomocniczki gości.
Niestety, druga połowa była rozgrywana pod dyktando łęcznianek. W 53 min. po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Eweliny Kamczyk tor lotu piłki zmieniła Patricia Hmirova, która podwyższyła wynik spotkania. W 65 min., po zagraniu z boku boiska Weroniki Zawistowskiej, Anna Żelazko zagrała futbolówkę w szesnastkę do Anny Sznyrowskiej, która strzeliła na 3:0. Cztery minuty później Patricia Hmirova podała piłkę do Kasandry Parczewskiej, a zawodniczka zespołu z Lubelszczyzny pokonała Darię Antończyk. W 82 min. swojego drugiego gola w tej potyczce zdobyła Sznyrowska, po dograniu Agnieszki Jędrzejewicz, ustalając wynik meczu na 5:0 dla Górnika Łęczna.

Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych 5:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Żelazko (21), 2:0 Hmirova (53), 3:0 Sznyrowska (65), 4:0 Parczewska (69), 5:0 Sznytowska (82).
Górnik: Wilk – Parczewska (75 Iwaniszyn), Hajduk, Górnicka, Szewczuk, Kamczyk (60 Zawistowska), Kawalec, Guściora, Hmirova (70 Jędrzejewicz), Żelazko, Sznyrowska.
AZS: Antończyk – Bosacka, Mesjasz (18 Pluta), Konat (50 Iwańczuk), Botor – Aszkiełowicz, Brzeska, Lizoń, Rędzia – Sobkowicz, Gonzalez.