Walka o podium

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych zagrają w najbliższej serii gier ekstraligi w Łęcznej z miejscowym Górnikiem. Mecz odbędzie się w niedzielę, 27 września o godz. 11:00.
Wałbrzyszanki ostatni swój mecz ligowy rozegrały… 6 września we Wrocławiu, który na boisku przegrały 0:1, ale ostatecznie… wygrały walkowerem 3:0. Powodem przerwy w ligowych zmaganiach było przełożenie meczu z Czarnymi Sosnowiec, który zostanie rozegrany dopiero 18 listopada. Jednak podczas tej przymusowej przerwy podopieczne Marcina Gryki zagrały w finale Pucharu Polski na szczeblu DZPN, w którym wygrały w Polkowicach z Miedzią Legnica 5:2, choć grały z zawodniczką z pola w bramce i przez większą część meczu z 10.
Ligowe starcie w Łęcznej zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ akademiczki zajmują 4. miejsce w ekstraligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów i mają tyle samo punktów co rywalki z Lubelszczyzny. Górnik ma jednak lepszy bilans bramek i jest trzeci. Łęcznianki w ostatniej ligowej kolejce miały grać we Władysławowie ze Sztormem Gdańsk, jednak ten mecz również został przesunięty na inny termin, dlatego ostatni swój mecz ligowy Górnik zagrał na własnym boisku z AZS-em PSW Biała Podlaska, który sensacyjnie przegrał 0:1. Drużyna z Łęcznej walczy o mistrzostwo Polski, a ubiegły sezon skończyła na 3. miejscu z dorobkiem 52 punktów.