https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sanatoria Dolnośląskie współpracują z mieszkańcami

Dzięki współpracy z lokalnymi władzami oraz mieszkańcami Sokołowska, Spółka Sanatoria Dolnośląskie coraz prężniej się rozwija. Konsekwencją wzajemnych działań jest nie tylko adaptacja budynku „Waligóra” na potrzeby zakładu opiekuńczo- leczniczego, ale także włączanie się w wiele wydarzeń kulturalnych, jak np. „Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage `a Kieślowski”.
 
Wszelkie podejmowane przedsięwzięcia i współpraca z organizacjami mają na celu poprawę jakości pobytu pensjonariuszy. Dzięki wydarzeniom kulturalnym pacjenci Spółki Sanatoria Dolnośląskie mają w pełni wypełniony wolny czas. Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o. o. wspierają lokalne inicjatywy. Efekty widać po współpracy z Fundacją Sztuki Współczesnej In Situ, z którą ostatnio organizowane były 2 festiwale: Sanatorium Dźwięku oraz 5 edycja Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage `a Kieślowski.
– Przyjazna współpraca i włożony wysiłek sprawiły, że bez tego festiwal nie byłby taki sam. Jestem wdzięczna za okazane wsparcie i mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz – mówi prezes Fundacji Zuzanna Fogtt.
Spółka chcąc zapewnić swoim pensjonariuszom jak najlepszą opiekę, stara się zapewnić im nie tylko całodobową opiekę, ale również umożliwić spędzenie wolnego czasu w ciepłej, radosnej i przyjaznej atmosferze. Dzięki wielu rozmowom i spotkaniom z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sokołowsku narodziła się idea wolontariatu.
– Chętnie przychodzimy, rozmawiamy, wychodzimy na spacery i spędzamy wolny czas z pensjonariuszami. Dbamy także o pamięć, koncentrację i utrzymanie dobrej kondycji psychicznej osób starszych poprzez czytanie im utworów literackich, które następnie analizujemy. Te spotkania służą nie tylko pacjentom, którzy z zapałem opowiadają o swoich przeżyciach, ale także nam, niekiedy samotnym osobom. Dzięki takim spotkaniom mamy poczucie spełnienia, radości, a także czujemy wielką satysfakcję – podkreśla Zofia Ciepielewska, prezes PZERI w Sokołowsku.
Można zauważyć, że Sanatoria Dolnośląskie są wspierane również przez lokalne władze, m. in. przez burmistrza Mieroszowa Marcina Raczyńskiego, sołtys Sokołowska Lidię Turkowicz, a także parlamentarzystów: Izabelę Katarzynę Mrzygłocką – poseł na Sejm RP, Wiesława Kiliana – senatora RP i Agnieszkę Kołacz- Leszczyńska – poseł na Sejm RP.
– Cieszę się, że w moim regionie są i powstają nowe obiekty, zapewniające godną i profesjonalną opiekę nad osobami starszymi. Ośrodki należące do Sanatoriów Dolnośląskich nie tylko pielęgnują, ale także leczą i rehabilitują osoby w podeszłym wieku, przewlekle chore i niesamodzielne. Spółka dba także o swoich pracowników, którym zapewnia warsztaty i specjalistyczne szkolenia, dzięki czemu uzyskują oni dodatkowe kwalifikacje, a jakość świadczonych przez nich usług jest na najwyższym poziomie. Nie zapominajmy, że poprzez rozwój firmy i otwarcie nowego obiektu „Waligóra” powstają także nowe miejsca pracy dla mieszkańców. Jestem niezwykle dumna, że w moim regionie funkcjonują takie ośrodki i zapewniam, że wspierałam i będę nadal wspierać spółkę i mocno trzymam kciuki za kolejne dobre i inicjatywy i projekty – mówi Agnieszka Kołacz – Leszczyńska.
Dzięki współpracy Spółki Sanatoria Dolnośląskie z lokalnymi organizacjami, Sokołowsko staje się miejscem, gdzie uśmiech i pozytywna energia widoczne są na każdym kroku, a kultura i sztuka gości nie tylko u mieszkańców, ale również u przebywających tu pensjonariuszy.
(RED)
 SONY DSC
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Współpraca Spółki Sanatoria Dolnośląskie z władzami samorządowymi i mieszkańcami Sokołowska zaowocowała m.in. adaptacją budynku sanatorium „Waligóra” na potrzeby zakładu opiekuńczo- leczniczego.

REKLAMA

Kliknij tutaj