Zepsuli Polonii jubileusz

Polonia-Stal Świdnica przegrała na własnym stadionie z Górnikiem Wałbrzych 1:2 w meczu 8 kolejki piłkarskiej III ligi dolnośląsko – lubuskiej. Bramki w tym meczu strzelali Bartosz Tyktor i Michał Oświęcimka dla Górnika oraz Jehor Tarnov dla Polonii, która kończyła spotkanie w „9”, po czerwonych kartkach dla Rafała Lubera i Michała Morawskiego.

Wałbrzyszanie wygrali na obcym terenie pierwszy raz od 8 czerwca 2014 r., gdy pokonali w Poznaniu z Wartą 1:0 w ostatniej kolejce sezonu 2013/14 II ligi. Sobotni mecz w Świdnicy był jednym z elementów obchodów jubileuszu 70-lecia powstania Polonii Świdnica.
Najciekawsze akcje:
9 min. Po faulu na Marcinie Orłowskim sędzia podyktował rzut wolny dla gości, Michał Oświęcimka dośrodkował na głowę Bartosza Tyktora, który otworzył wynik spotkania na 1:0 dla Górnika!

20 min. Mateusz Sawicki minął Rafała Lubera i Bartłomieja Kota, po czym oddał strzał z kąta na pustą bramkę, ale zdążył z interwencją wślizgiem Luber.

25 min. Po centrze Kukli z lewej strony świetną sytuację na wyrównanie miał Jehor Tarnov, ale znakomicie jego strzał głową obronił Kamil Jarosiński.

46 min. Po fatalnym błędzie obrony Polonii w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Orłowski, ale Kot obronił strzał. Następnie dobijał Oświęcimka, ale futbolówka odbiła się od pleców Lubera i Górnik wywalczył tylko rzut rożny.

52 min. Podanie ze środka pola Oświęcimki na prawe skrzydło do Sawickiego, który wszedł w pole karne i oddał strzał z kąta, ale trafił w boczną siatkę.

75 min. Najpierw strzelał Damian Migalski, następnie groźnie dobijał Marcin Orłowski, ale bardzo dobrze obronił Bartłomiej Kot.

77 min. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Rafał Luber (Polonia-Stal Świdnica).

83 min. Dośrodkowanie w polu karnym Grzegorza Michalaka na głowę Michała Oświęcimki, który nie dał szans bramkarzowi świdniczan, podwyższając wynik na 2:0.

85 min. Czerwona kartka za brutalny faul na Marcinie Orłowskim dla Michała Morawskiego (Polonia/Stal Świdnica).

90 min. + 2 Bezpośredni strzał z rzutu wolnego Jehora Tarnova – Ukrainiec nie dał szans Kamilowi Jarosińskiemu i mecz kończy się wynikiem 1:2!

Polonia – Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Tyktor (9), 0:2 Oświęcimka (83), 1:2 Tarnov (90+2). Czerwone kartki: Luber (Polonia Stal, 77 min. za 2 żółte), Morawski (Polonia – Stal, 85 min. za faul). Żółte kartki: Luber oraz Surmaj, D.Michalak, Sawicki. Sędziował: Dominik Pasek (Legnica). Widzów: 300.
Polonia+Stal: Kot –Jaros, Luber, Marszałek, Truszczyński –Szuba (82 Michał Morawski), Borowy, Sowa, Kukla (73 Kot), Tarnov –Skrypak.
Górnik: Jarosiński – D.Michalak, Tyktor, Orzech, Surmaj (72 Krzymiński) –Sawicki (66 G.Michalak), Marcin Morawski, Oświęcimka, Rytko, Migalski – Orłowski (89 Tatuśko).