Najmniejszy wymiar kary

Piłkarze Górnika Wałbrzych, w roli gości na własnym boisku, pokonali 3:0 Bystrzycę Kąty Wrocławskie 3:0. Dzięki zwycięstwu w zaległym spotkaniu wałbrzyszanie awansowali na 4 miejsce w tabeli grupy dolnośląsko – lubuskiej III ligi.

Najciekawsze akcje:

3 min. Prostopadłe podanie Morawskiego na lewe skrzydło do Surmaja, ten dośrodkowuje w pole karne do Orłowskiego, który głową zagrał do Damiana Migalskiego, a ten płaskim strzałem otworzył wynik spotkania! 1:0 dla Górnika!

20 min. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Morawskiego bliski strzelenia drugiego gola w tym meczu był Damian Migalski, ale obronił jego strzał z kąta Matlak.

28 min. Pierwsza dobra okazja dla Bystrzycy – z dystansu uderzył Krystian Bagiński, ale piłka minimalnie minęła bramkę.

37 min. Rzut karny dla Górnika po tym jak Orłowski został sfaulowany w polu karnym przez Jakuba Matlaka! Bramkę z rzutu karnego zdobywa Marcin Orłowski – pewny strzał kapitana Górnika i 2:0 dla wałbrzyszan!

40 min. Najpierw w słupek trafił Parizotto, a dobijał Drożyński – strzał obronił Jarosiński, jednak ten drugi był na pozycji spalonej.

45 min. Pałys zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale nikt nie przeciął jej lotu i wyszła poza boisko.

62 min. Po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Migalski, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek.

69 min. Bezpośredni strzał z rzutu wolnego Morawskiego i bardzo niepewna interwencja Jakuba Matlaka, który ostatecznie złapał piłkę.

85 min. Po dośrodkowaniu Rytki, piłkę wybił z pola karnego Matlak, ale trafiła ona do Maksyma Tatuśki, który potężnym huknięciem strzela na 3:0 dla Górnika!

90+2 min. Sawicki z najbliższej odległości fatalnie przestrzelił po dośrodkowaniu Oświęcimki.

A w następnej kolejce mecz przyjaźni Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych (sobota, 19 września, godz. 14:00).

Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Górnik Wałbrzych 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Migalski (3), 0:2 Orłowski (37-k), Tatuśko (85). Żółte kartki: Deiverson, Gorczyca, Kondracki  oraz Oświęcimka, Michalak, Orzech. Sędziował: Maciej Dudek. Widzów: 150.
Bystrzyca: Matlak –Gorczyca, Ozga, Pawełek, Reczka – Bagiński, Kościuk, Deiverson, Rodzik (33 Parizotto), Pałys – Drożyński (76 Kondracki).
Górnik: Jarosiński – D.Michalak, Tyktor, Orzech, Surmaj (76 Krzymiński) –Sawicki, Oświęcimka, Rytko, Morawski, Migalski (63 Tatuśko) –Orłowski.