Victoria postraszyła Jastrzębski Węgiel

W trzecim meczu Turnieju o Puchar Prezesa WZK Victoria, siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali z Jastrzębskim Węglem 2:3 i zajęli trzecie miejsce. Rozgrywany w hali Aqua Zdrój turniej wygrała ekipa z Jastrzębia Zdroju, a drugie miejsce zajęła AZS Stal Nysa.
Niedzielne spotkanie mistrza I ligi z czołowym zespołem Plus Ligi oglądało ok. 500 widzów, wśród których nie zabrakło wicepremiera Tomasza Siemoniaka. W pierwszym secie niesieni dopingiem siatkarze Victorii PWSZ pewnie wygrali 25:18, a w drugim padł identyczny wynik, ale na korzyść gości. Po dużo bardziej wyrównanej grze w trzecim secie gospodarze wygrali 25:22, po czym trener Jastrzębskiego Węgla zdecydował się wprowadzić na kolejną partię bardziej doświadczonych zawodników. Dzięki temu goście zwyciężyli 25:20 i doprowadzili do remisu w setach 2:2. Emocje sięgnęły zenitu w tie-breaku. Przy prowadzeniu Victorii 14:12 szkoleniowiec ekipy z Jastrzębia poprosił o czas, po którym jego podopieczni zdobyli cztery punkty z rzędu, co dał im zwycięstwo w decydującej partii 16:14, a w całym meczu 3:2.