Młodzież pokazała się w Lesznie

Koszykarze drugoligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych rozpoczęli gry kontrolne przed nowym sezonem. W pierwszym sparingu podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy przegrali w Lesznie z Polonią 63:66.
Górnik pojechał do Leszna bez kontuzjowanego Rafała Glapińskiego i Rafała Niesobskiego, który nie mógł pojechać na mecz z powodów osobistych. W pierwszych dwóch kwartach triumfowali koszykarze Polonii: 15:11 i 22:13, a w II połowie wygrywali wałbrzyszanie: 17:16, 22:13. Punkty dla Górnika zdobywali: Bochenkiewicz 14, Wróbel 11, Piros 10, Obarek 9, Ratajczak 8, Krzymiński 6, Kołaczyński 5, Rzeszowski, Durski, Jeziorowski, Szmidt.
W kolejnych meczach Górnik zagra: 11 września (piątek) z KK Oleśnica (wyjazd); 18 września (piątek) w Wałbrzychu z Doral Nysą Kłodzko, a 19 września w turnieju w Kątach Wrocławskich z Maximusem Kąty Wrocławskie, KKS Siechnice i Rawią Rawicz.
Inauguracja drugoligowego sezonu została zaplanowana na 3 października. W pierwszym meczu Górnik będzie podejmował w Wałbrzychu beniaminka MKS Otmuchów.