https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wybiorą miss mam

Fundacja Edukacyjno – Społeczna „Polny Kwiat”, we współpracy z Gminnym Centrum Edukacyjno – Społecznym w Starych Bogaczowicach, od maja 2015 roku realizuje na terenie gminy Stare Bogaczowice projekt pt. „Miss Mama”. Głównym celem zadania jest podniesienie kwalifikacji i umiejętności kobiet – matek w zakresie efektywnego wychowania dziecka na młodego człowieka posiadającego wartości i wzorce przyjęte przez ogół społeczeństwa.
FIO_MPiPS_logo1
 
 
 
 
 
 
Cele szczegółowe projektu „Miss Mama” to m.in.: promocja roli matki w środowisku lokalnym, wzrost samooceny matek, wyrównywanie szans edukacyjno – kulturowych mieszkanek terenów wiejskich.
– Do tej pory panie miały możliwość skorzystania z warsztatów ze zdrowego odżywiania oraz z warsztatów z zakresu autoprezentacji i budowania poczucia własnej wartości. Podczas wakacji odbyły się także warsztaty z rękodzieła ludowo – artystycznego, podczas których mamy wykonywały biżuterię soutache, z koralików toho. Nauczyły się także wykonywać pamiątki i drobne upominki dla bliskich – np. ozdoby z decoupage czy z florystyki. Zawsze podczas zajęć dla kobiet dzieci mają zapewnioną opiekę z wykwalifikowanym pedagogiem, dzięki czemu dzieci także rozwijają się kreatywnie i artystycznie. A już we wrześniu nasze mamy skorzystają z kursu samoobrony, podczas którego nauczą się efektywnie bronić się przed atakiem przestępcy, a także wzmocnią swoją kondycję fizyczną. Pierwsze zajęcia z kursu samoobrony odbędą się w środę 9 września o godz. 18.00 w sali rady sołeckiej przy ul. Głównej 75 w Starych Bogaczowicach. Na wrzesień zaplanowane są także warsztaty ze specjalistami z zakresu wychowywania dzieci i młodzieży. A już niedługo zostanie ogłoszony plebiscyt na najlepsza mamę na Dolnym Śląsku – szczegóły już wkrótce. Wszystkie zajęcia w ramach projektu są bezpłatne. Można jeszcze się zapisać i dołączyć do grupy. Więcej informacji na stronie www.centrum.pbox.pl lub www.fundacjapolnykwiat.cba.pl. Zadanie realizowane jest w ramach programu FIO Ministerstwa Pracy i Polityki społeczne – wyjaśnia Agnieszka Lechowicz, specjalista edukacji społecznej w Gminnym Centrum Edukacyjno – Społecznym w Starych Bogaczowicach.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj