Przegrane derby

Piłkarki nożne AZS-u PWSZ Wałbrzych przegrały we Wrocławiu z miejscowym AZS-em 0:1. Jest to druga z rzędu porażka podopiecznych Marcina Gryki.
Przed spotkaniem było dużo zamieszania, ponieważ mecz miał być pierwotnie przełożony na inny termin bo z obu zespołów po 3 zawodniczki zostały powołane do reprezentacji młodzieżowych. Okazało się jednak, że klub z Wrocławia za późno wysłał do PZPN prośbę o zmianę terminu, przez co spotkanie odbyło się zgodnie z terminarzem. Dlatego w kadrze wałbrzyszanek na derbowe spotkanie zabrakło Natalii Choińskiej, Edyty Botor oraz Klaudii Miłek.
W rywalizacji obu drużynom przeszkadzał bardzo silny wiatr. Już na początku wynik mogła otworzyć Agata Sobkowicz, która znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką wrocławianek Anną Bocian, która świetnie obroniła strzał wałbrzyszanki. Chwilę później dwukrotnie odpowiedziały gospodynie: najpierw Monika Koziarska strzeliła na bramkę po podaniu Dominiki Dereń, jednak dobrze interweniowała Daria Antończyk, a zaraz po tym w sytuacji jeden na jeden z golkiperką wałbrzyszanek znalazła się Oliwia Maciukiewicz, lecz piłka po jej uderzeniu minimalnie minęło słupek. W 28 min. z rzutu wolnego huknęła Joanna Wróblewska, jednak fenomenalnie obroniła Antończyk. Tuż przed przerwą po raz drugi w sytuacji sam na sam z bramkarką wałbrzyskich akademiczek znalazła się Maciukiewicz i po raz drugi znów górą była reprezentantka Polski. Do przerwy był bezbramkowy remis, a spotkanie było wyrównane, choć więcej groźnych sytuacji miały wrocławianki.
Początek drugiej części meczu należał do wałbrzyszanek. Dwa niezłe strzały oddały Sofia Gonzalez i Aleksandra Lizoń, ale oba były niecelne. W 70 min. w światło wrocławskiej bramki strzeliła Agata Sabkowicz, jednak piłkę z linii bramkowej wybiła Joanna Zalwowska. Pięć minut później znów z rzutu wolnego huknęła Wróblewska i znów fantastyczną paradą popisała się Antończyk. W 85 min. po koronkowej akcji akademiczek z Wrocławia gola na 1:0 zdobyła Dominika Dereń. Jeszcze przed końcem meczu podwyższyć mogła Dominika Grabowska po dośrodkowaniu Karoliny Ostrowskiej, ale pomocniczka gospodyń posłała piłkę ponad bramką.
W najbliższej kolejce AZS PWSZ Wałbrzych miał zagrać na własnym stadionie z Czarnymi Sosnowiec, jednak spotkanie zostanie przełożone na inny termin. Dlatego najbliższy mecz podopieczne Marcina Gryki zagrają w Łęcznej z miejscowym Górnikiem 26 września.

AZS Wrocław – AZS PWSZ Wałbrzych 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Dereń (85). Żółte kartki: Wróblewska, Grabowska, Zalwowska, Ostrowska oraz Sobkowicz, Antończyk, Aszkiełowicz, Rędzia. Sędziowała: Magdalena Figura. Widzów: 50.
AZS Wrocław: Bocian – Zalwowska, Michalczyk, Gradecka, Ostrowska – Wróblewska, Grabowska, Dereń (90+1 Korda), Koziarska – Cichosz (83 Zbyrad), Maciukiewicz (88 Lipka).
AZS PWSZ Wałbrzych: Antończyk – Aszkiełowicz, Konat, Mesjasz, Bosacka – Gonzalez, Lizoń, Brzeska (90 Żurawska), Konopka (66 Borkowska) – Sobkowicz, Rędzia (79 Pluta).