https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Święto plonów w Gminie Stare Bogaczowice

Wójt Gminy Stare Bogaczowice zaprasza na „Dożynki Gminne”, które odbędą się w sobotę, 5 września 2015 r. na stadionie sportowym w Starych Bogaczowicach. Bogaczowickie święto plonów rozpocznie się o godz. 14.00 uroczystą Mszą Świętą, po której nastąpi oficjalne otwarcie i dalsza część uroczystości.
 
Tradycyjnie dożynki są świętem, podczas którego rolnicy dziękują za zebrane plony. Są też okazją do wypoczynku i dobrej zabawy po pełnej wysiłku pracy. W programie imprezy zaplanowano wiele atrakcji. Między innymi występy zespołów folklorystycznych, koncerty KRIS Książe Disco-Polo oraz wałbrzyskiej wokalistki Edyty Nawrockiej, pokaz motocykli, prezentacja sołectw z terenu Gminy Stare Bogaczowice oraz stoiska promocyjne. Nie zabraknie także wielkiej loterii fantowej, w której do wygrania będą między innymi: tablety, telefony, kosiarka, piła motorowa, rowery, telewizor, sprzęt AGD i inne nagrody. Atrakcyjnie zapowiadają się wielkie potyczki RSP „Przyszłość” kontra AKTIW Sp. z o.o. czyli rywalizacja na wesoło dwóch największych w regionie producentów jaj kurzych.
– W trakcie imprezy będziemy częstowali bezpłatną jajecznicą kresową, a do dyspozycji najmłodszych uczestników przez cały dzień dostępne będą bezpłatne dmuchańce. Podczas uroczystości nastąpi również rozstrzygnięcie gminnych konkursów „Wieniec Dożynkowy” oraz „Ładna Posesja”. Zwieńczeniem dożynek będzie zabawa taneczna „pod gwiazdami”, która rozpocznie się około godziny 21.30 i potrwa do białego rana. Zabawę poprowadzi DJ Gigant. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Stare Bogaczowice oraz gości z całego regionu do wspólnego świętowania oraz wspaniałej zabawy – zachęcają organizatorzy święta plonów w Gminie Stare Bogaczowice.
(TP)
 SONY DSC

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty