Lekcja od mistrza

Piłkarki AZS-u PWSZ Wałbrzych przegrały na własnym boisku z Medykiem Konin 0:4. Mimo to bohaterką spotkania została bramkarka akademiczek Daria Antończyk, której interwencje zapobiegły pogromowi.
Przed sezonem obie drużyny rozegrały sparing, w którym wałbrzyszanki przegrały z mistrzyniami Polski 1:5. Mimo to na mecz ligowy AZS PWSZ – Medyk przyszło w Wałbrzychu około 500 osób i jest to rekord frekwencji.
Kilka dni przed konfrontacją z Medykiem do zespołu z Wałbrzycha dołączyła Weronika Aszkiełowicz z AZS-u Wrocław, która zasiadła na ławce rezerwowych. Pierwszy raz w tym sezonie w wyjściowym składzie akademiczek nie wyszła Agata Sobkowicz, która przez cały tydzień była chora, przez co usiadła na ławce rezerwowych.
Od samego początku spotkania Medyk pokazywał, że jest o klasę lepszą drużyną, a ekipa Marcina Gryki nie stwarzała sytuacji podbramkowych przez ogromną przewagę gości. Pierwsze ostrzeżenie koninianki dały w 15 min. – po stracie jednej z zawodniczek gospodyń do piłki doszła Aleksandra Sikora, ale jej strzał dobrze obroniła Daria Antończyk. Chwilę później, po nieudanej pułapce ofsajdowej, do sytuacji sam na sam z bramkarką doszła Agata Tarczyńska i pewnym uderzeniem otworzyła wynik spotkania. AZS po kilku minutach miał w zasadzie jedną dobrą sytuację w pierwszej połowie, gdy Sofia Gonzalez podała prostopadle w pole karne w kierunku Klaudii Miłek, ale dobrze ubiegła ją bramkarka Medyka Anna Szymańska. W 32 min., po podaniu Anny Gawrońskiej, Aleksandra Sikora oddała strzał z kąta, ale świetnie interweniowała Antończyk. Tuż przed przerwą bezpośrednio z rzutu wolnego huknęła Patrycja Balcerzak i po rykoszecie znów fenomenalną interwencją popisała się bramkarka AZS-u.
W przerwie debiutująca w zespole Marcina Gryki Weronika Aszkiełowicz zastąpiła Aleksandrę Lizoń. A po wznowieniu gry pierwszą groźną sytuację miały akademiczki z Wałbrzycha, gdy po podaniu Aszkiełowicz z kąta strzelała Gonzalez, ale skutecznie obroniła Anna Szymańska. Jednak w 55 min. było już 2:0 dla Medyka po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego Aleksandry Sikory. Od drugiego gola zawodniczki przyjezdne uzyskały ogromną przewagę. W 69 minucie po podaniu Balcerzak, w sytuacji jeden na jeden z golkiperką wałbrzyszanek znalazła się Natalia Chudzik, która płaskim strzałem podwyższyła wynik spotkania. Gospodynie szansę na honorowego gola miały w 71 min., gdy po strzale z rzutu wolnego w poprzeczkę trafiła kapitanka akademiczek Aleksandra Bosacka. Niestety, chwilę później wynik meczu na 4:0 ustaliła Anna Gawrońska. Przypomnijmy, że to była pierwsza porażka wałbrzyszanek od roku!
W następnej kolejce ekipa z Wałbrzycha miała zagrać we Wrocławiu z miejscowym AZS-em, ale przez to, że z obu zespołów na zgrupowania młodzieżowych reprezentacji Polski wyjadą co najmniej po 3 zawodniczki, mecz został przełożony na inny termin. Dlatego najbliższy mecz akademiczki zagrają na własnym stadionie z Czarnymi Sosnowiec, który odbędzie się w sobotę, 12 września, o godz. 11:00.

AZS PWSZ Wałbrzych – Medyk Konin 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Tarczyńska (16), 0:2 Sikora (55), 0:3 Chudzik (69), 0:4 Gawrońska (71). Żółte kartki: Konat, Rędzia oraz Ficzay, Slavczeva. Sędzia: Sonia Zawisz. Widzów: 500.
AZS PWSZ Wałbrzych: Daria Antończyk – Aleksandra Bosacka, Magdalena Konopka (24. Agata Sobkowicz), Małgorzata Mesjasz, Edyta Botor (77. Karolina Borkowska) – Anna Rędzia, Katarzyna Brzeska (63. Jessica Pluta), Aleksandra Lizoń (46. Weronika Aszkiełowicz), Katarzyna Konat, Sofia Gonzalez (72. Katarzyna Iwańczuk) – Klaudia Miłek.
Medyk Konin: Anna Szymańska – Radoslava Slavczeva, Aleksandra Sikora, Maria Ficzay, Nikoletta Nikolić, Katarzyna Daleszczyk, Agata Tarczyńska (76. Jelena Sturanović), Anna Gawrońska (88. Paulina Zawiślak), Natalia Chudzik (72. Paulina Dudek), Dagmara Grad (84. Gabriela Grzywińska), Patrycja Balcerzak.