11 krążków czarnoborzan

W Dusznikach-Zdroju odbyły się mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach. Podczas dwudniowej imprezy zostało rozdanych dwanaście kompletów medali w różnych kategoriach wiekowych, z czego aż 11 krążków wywalczyli biathloniści z Czarnego Boru!
medale biathlon
To kolejna impreza, na której zawodnicy z Czarnego Boru wykazali się najwyższym poziomem sportowym w Polsce. W trakcie zawodów obchodzony był jubileusz 15-lecia Dolnośląskiego Związku Biathlonu, a wśród licznie zgromadzonych kibiców i pasjonatów tej dyscypliny sportu Duszniki gościły m.in. wójta gminy Czarny Bór Adama Góreckiego.
W pierwszym dniu zawodów biathloniści z Czarnego Boru zdobyli 6 medali. Mateusz Janik II miejsce w rywalizacji seniorów i I miejsce wśród juniorów. Bartłomiej Filip zajął III miejsce wśród juniorów, przegrywając srebrny medal o 0,3 sekundy z zawodnikiem z Iwonicza Zdrój Rafałem Penarem. Wśród seniorów Bartek wywalczył szóstą lokatę. Bardzo dobrze spisali się młodsi juniorzy młodsi: Przemysław Pancerz zajął II miejsce, a Damian Marczak III miejsce. Wśród juniorek I miejsce lokatę zajęła Karolina Trzaska, a IV miejsce Paulina Król – juniorka młodsza.
Niemniej emocjonujący był drugi dzień zawodów, w którym triumfował Mateusz Janik, zdobywając dwa złota wśród seniorów i juniorów, drugie miejsce wśród seniorów zajął wychowanek UKN Melafir Czarny Krzysztof Pływaczyk. Bartłomiej Filip utrzymał brąz wśród juniorów. Wielką niespodziankę zafundował kibicom junior młodszy Przemysław Pancerz, który triumfował w biegu na dochodzenie, pokazując twardy charakter i wysoki poziom umiejętności biathlonowych. Szóste miejsce zajął Robert Szczepaniak.
– Pasjonatów biathlonu zapraszamy w dniach 25-26 września na stadion sportowy w Czarnym Borze gdzie odbędzie się Puchar Melafiru – dodają działacze UKN Melafir Czarny Bór.