Wygrana przy pustych trybunach

Piłkarze Górnika Wałbrzych, w III kolejce rozgrywek III ligi dolnośląsko – lubuskiej, wygrali na własnym boisku z Lechią Dzierżoniów 1:0. Jedyną bramkę w meczu bez kibiców zdobył Michał Oświęcimka.
Choć decyzją Wydziału Dyscypliny Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej kibice nie mogli wejść na trybuny Stadionu Tysiąclecia przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu, to najzagorzalsi fani biało – niebieskich oglądali derbową potyczkę z Lechią z górki nad stadionem i stamtąd prowadzili doping. A pikanterii niedzielnej konfrontacji dodawała osoba Kamila Śmiałowskiego, który w kontrowersyjnych okolicznościach wrócił z Górnika do Lechii. Faworytem derbowego spotkania byli gospodarze i to oni od początku atakowali, mimo, że w pierwszym kwadransie nie było żadnej groźnej sytuacji. Za to w drugich piętnastu minutach 2 podbramkowe sytuacje miał Dariusz Michalak, ale jego pierwszy strzał głową obronił Łukasz Malec, a po następnym piłka poszybowała ad poprzeczką i w dodatku arbiter odgwizdał spalonego. Krótką chwilę trwała radość gospodarzy w 36 min., gdy po uderzeniu z rzutu wolnego Marcina Orłowskiego bramkarz gości zdołał wybić piłkę, ale z dobitką z dążył Mateusz Sawicki, który zdobył gola. Sędzia uznał, że zawodnik Górnika był na spalonym i gola nie uznał. Goście odpowiedzieli tuż przed przerwą, gdy po dośrodkowaniu Marcina Buryło „szczupakiem” strzelił Łukasz Maciejewski, a piłka przeleciała nad poprzeczką.
W drugiej połowie od razu do ataku rzucili się wałbrzyszanie, którzy wypracowali 3 sytuacje podbramkowe na początku tej części gry. Najpierw Sawicki próbował przelobować Malca, ale ten nie dał się zaskoczyć, następnie Orłowski strzelił gola, ale sędzia znów odgwizdał spalonego, a potem kapitan Górnika miał kolejną okazję, lecz jego płaski strzał zza pola karnego wyłapał bramkarz Lechii. Kilka minut później „wejście smoka” mógł zaliczyć Jan Rytko, jednak jego huknięcie z dystansu znów obronił Malec. W 83 min. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał obrońca gości Paweł Słonecki, a dwie minuty później – po podaniu Sawickiego – jedynego gola w tym meczu zdobył Michał Oświęcimka, dzięki któremu na pustym Stadionie 1000-lecia w Wałbrzychu zostały 3 punkty. Lechia w doliczonym czasie miała jeszcze okazję do wyrównania, gdy Damian Niedojad oddał strzał z kąta, ale świetną obroną popisał się bramkarz Górnika Kamil Jarosiński.

Górnik Wałbrzych – Lechia Dzierżoniów 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Oświęcimka (85). Żółte kartki: Orłowski, Migalski, Jarosiński oraz Maciejewski, Słonecki, Ochota, Niedojad, Juraszek. Czerwona kartka: Paweł Słonecki (83, za 2 zółte kartki). Sędzia: Mirosław Mazdaj (Wrocław). Mecz bez udziału publiczności.
Górnik: Jarosiński – D. Michalak, Tyktor, Orzech, Sawicki – Surmaj, Oświęcimka, Morawski (81 Uszczyk), Radziemski (67 Rytko), Migalski (76 Sobiesierski) – Orłowski.
Lechia: Malec – Buryło, Juraszek, Słonecki, Paszkowski – Maciejewski (87 Wiącek), Korkuś, Ochota, Domaradzki (64 Barski), Śmiałowski (73 Bolisęga) – Niedojad.